Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2021, 20:51

autor: Iltutmiś

Elite Dangerous Odyssey na konsole wstrzymane do czasu poprawienia wersji PC

Zbierający negatywne opinie dodatek Odyssey do Elite Dangerous stał się źródłem kłopotów dla twórców gry. Od premiery DLC wydano wiele poprawek i część błędów została usunięta, lecz studio Frontier zdecydowało się na wstrzymanie przenoszenia go na konsole do czasu, aż wszystkie problemy będą rozwiązane.

W SKRÓCIE:
  • Wydane 19 maja 2021 roku DLC Odyssey do Elite Dangerous trapi wiele problemów technicznych.
  • Na wersje konsolowe Elite Dangerous: Odyssey poczekamy do czasu naprawienia gry na PC.
  • CEO studia Frontier na razie nie określił terminu premiery dodatku na konsole i prosi o wyrozumiałość.

Kosmiczny symulator Elite: Dangerous w maju doczekał się znacznego rozszerzenia zawartości wraz z dodatkiem Odyssey. Ku niezadowoleniu graczy spowodowało to wysyp problemów technicznych. Na forum Elite CEO studia Frontier David Braben ogłosił plany dalszego rozwoju Elite Dangerous. W poście zwrócił uwagę na niskie oceny DLC wystawione przez graczy i ogłosił, że studio pracuje nad naprawieniem rozszerzenia, opublikowanego na razie tylko na PC.

Spędziliśmy dużo czasu na dyskusji oraz ponownej ocenie naszych dotychczasowych planów i podjęliśmy decyzję, aby priorytetowo potraktować […] Elite Dangerous na PC – powiedział CEO studia Frontier David Braben.

Kiedy otrzymamy DLC na konsolach? Deweloperzy nie są w stanie określić, kiedy DLC wydane zostanie na te platformy sprzętowe. David Braben twierdzi, że najpierw chce opanować problemy z wersją PC, a dopiero później zająć się kwestią portów na inne systemy.

Elite Dangerous Odyssey na konsole wstrzymane do czasu poprawienia wersji PC - ilustracja #1

Elite Dangerous: Odyssey ma doczekać się w nadchodzącym czasie patchów naprawiających błędy i glitche aktualnie występujące w grze. Przy okazji zawartość zostanie rozszerzona - aktualizacje będą wprowadzać ulepszenia rozgrywki, dodatkowe funkcje i inne atrakcje. CEO Frontier prosi o cierpliwość, zapewniając, że całemu studiu zależy na naprawieniu sytuacji i dostarczeniu graczom jak najlepszych wrażeń z eksploracji świata Elite Dangerous.

Wszyscy mamy ten sam cel i osiągniemy go wspólnie. Prosimy o wyrozumiałość.