Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweMMOANDPCXONEiOS
Okładka Roblox (AND)

Roblox

Darmowa platforma pozwalająca na tworzenie własnych gier, w której projektanci amatorzy tworzą od podstaw własne światy, wypełniając je rozmaitymi atrakcjami.

Przygodowe | TPP | zagraj za darmo | sandbox | multiplayer | kooperacja | MMO | crafting

Okładka Roblox (AND)

data premiery gry:

27sie2006

PC

26maj2011

iOS

17cze2014

AND

29cze2016

XONE

Roblox jest platformą umożliwiającą tworzenie własnych gier i dzielenie się nimi z całą społecznością. Tytuł został opracowany przez firmę Roblox Corporation, a jest dystrybuowany w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Mechanika

W Roblox przejmujemy kontrolę nad samodzielnie zaprojektowanym awatarem. W jego skórze przemierzamy interaktywne światy autorstwa innych graczy bądź takie, które stworzyliśmy samodzielnie, korzystając z programu Roblox Studio.

Możliwości stojące przed domorosłymi projektantami są szerokie – możemy bowiem zarówno modelować mapy od podstaw, wypełniając je rozmaitymi atrakcjami, jak i programować ich elementy w języku Lua. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by poświęcić się tworzeniu dzieł mniejszej skali pokroju akcesoriów, narzędzi czy ubrań. Produkcja pozwala również na spieniężenie swojej twórczości – środkiem płatniczym jest wirtualna waluta zwana Robux, którą można zdobyć zarówno poprzez mikrotransakcje, jak i sprzedając swoje dzieła czy też otrzymując jej regularne dostawy po dołączeniu do tak zwanego Klubu Budowniczych.

Poza tym w trakcie zabawy gracze mogą wchodzić w interakcję ze sobą dzięki zintegrowanemu czatowi. Warto odnotować, że nad przebiegiem zabawy czuwa moderacja dbająca o bezpieczeństwo.

Kwestie techniczne

Roblox posiada prostą trójwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-100  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 3,8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Roblox

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Roblox

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 20 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8/8.1/10

PC
XONE
AND
iOS