Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2017, 09:04

autor: Adrian Werner

Nowy Batman od WB Games Montreal zaliczył restart?

W sieci pojawiły się plotki, że studio WB Games Montreal jakiś czas temu zrestartowało nieujawniony projekt, mający być nową odsłoną cyklu Batman: Arkham. Taka gruntowna przeróbka gry oznaczałaby, że na jej premierę przyjdzie nam zapewne jeszcze sporo poczekać.

Batman: Arkham Knight było ostatnią grą z serii od studia Rocksteady, ale nikt nie ma raczej wątpliwości, że wydawca będzie kontynuował cykl z pomocą innych deweloperów. - Nowy Batman od WB Games Montreal zaliczył restart? - wiadomość - 2017-05-03
Batman: Arkham Knight było ostatnią grą z serii od studia Rocksteady, ale nikt nie ma raczej wątpliwości, że wydawca będzie kontynuował cykl z pomocą innych deweloperów.

W listopadzie zeszłego roku pisaliśmy o spekulacjach na temat nowej produkcji z cyklu Batman: Arkham, według których nad projektem ma pracować studio WB Games Montreal (odpowiedzialny za Batman: Arkham Origins), a głównym bohaterem byłby syn Bruce’a Wayne’a – Damian Wayne. Najnowsze plotki sugerują, że możemy na niego poczekać znacznie dłużej niż się spodziewaliśmy. Źródłem tych doniesień jest Jason Schreier z serwisu Kotaku. Zapytany na Twitterze o to, czy nowa produkcja z Batmanem zostanie ujawniona podczas tegorocznych targów E3, odpowiedział, że wydaje się to mało prawdopodobne, gdyż według jego informacji projekt został gruntownie przerobiony, co mocno cofnęło prace i wydłużyło cykl produkcyjny.

Schreier nie wie, czy zmiany oznaczają wyrzucenie Damiana Wayne’a z roli głównego bohatera. Ten pomysł wydawał się zawsze kontrowersyjny nie zdziwilibyśmy się, gdyby ostatecznie uznano, że Bruce Wayne jest jedynym Batmanem, którego są w stanie zaakceptować gracze. Podobnie było w komiksach, gdzie każda próba przekazania pałeczki innej postaci zawsze okazywała się krótkotrwała i prędzej czy później kostium wracał do swojego pierwszego właściciela.

Oczywiście, słowa jednego dziennikarza nie są wystarczające, aby uznać, że projekt naprawdę zaliczył restart. Warto jednak zauważyć, że te doniesienia pasują do innych plotek, z lutego tego roku. Wtedy w sieci pojawiły się doniesienia, że WB Games pracuje nad grą zatytułowaną Batman: Arkham Insurgency, której akcja osadzona byłaby trzy lata po wydarzeniach z Batman: Arkham Origins, a w głównej roli wystąpiłby tradycyjnie Bruce Wayne. Pasowałoby to do scenariusza, w którym pomysł z Damianem został porzucony, a autorzy przerobili gruntownie swoje dzieło.

Warto przypomnieć, że według tych plotek fabuła Batman: Arkham Insurgency opowie o masowej ucieczce więźniów ze szpitala Arkham i więzienia Blackgate, a akcja osadzona zostanie w niedostępnej wcześniej części Gotham, odseparowanej przez policję od reszty miasta. Tym razem lokacje mają być pełne ludności cywilnej czekającej na ratunek. Ponownie dostaniemy możliwość pokierowania batmobilem, ale jego mechanika zostanie przerobiona – straci on tryb bojowy, a zabawa skoncentruje się na pościgach oraz wykorzystywaniu prędkości i zwrotności maszyny w walce z przeciwnikami. Ponadto kampania ma być pełna tradycyjnych starć z bossami.

  1. WB Games – strona oficjalna