Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2016, 20:58

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Plotki o nowym Batmanie - Damian Wayne zastąpi Bruce'a

W sieci pojawiły się nowe niepotwierdzone informacje o kolejnej grze z Batmanem w roli głównej. Według nich nad produkcją pracuje ekipa WB Games Montreal, a głównym bohaterem tytułu będzie Damian Wayne.

W ostatnim czasie w sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje związane z nową odsłoną serii Batman: Arkham. Większość z nich zebrano na poniższym materiale wideo opublikowanym na kanale Batman Arkham Videos w serwisie YouTube. Studio RockSteady co prawda ponoć dało już sobie spokój z dalszym rozwojem marki, ale wątpliwe, by koncern Warner Bros. porzucił kurę znoszącą złote jaja i według plotek przekazał prace nad kolejnymi grami ekipie WB Games Montreal, odpowiedzialnej za wydane w 2013 roku Batman: Arkham Origins.

Plotki o nowym Batmanie - Damian Wayne zastąpi Bruce'a - ilustracja #1

Nie licząc wydanego na PlayStation VR Batman: Arkham VR, ostatnią pełnoprawną odsłoną serii Batman: Arkham jest wypuszczony w połowie 2015 roku Batman: Arkham Knight. Gra okazała się świetnym zwieńczeniem cyklu studia RockSteady, przy czym PC-towcy zapamiętają ją jako jeden z najgorszych portów ostatnich lat. Produkcja sprawiała wielu użytkownikom takie problemy, że wydawca nawet zdecydował się wycofać ją na jakiś czas ze sprzedaży.

Kilka miesięcy temu donosiliśmy, że wspomniany zespół pracuje nad nowym Batmanem i strzelanką opartą na komiksie Suicide Squad. Najnowsze plotki poruszają temat obu produkcji. Według nich, druga z wymienionych gier ma się ukazać w przyszłym roku i będzie brawlerem, czyli chodzoną bijatyką. Podczas zabawy stworzymy własnego awatara, którego mamy rozwijać z biegiem czasu. Oprócz tego pojawi się tryb współpracy.

Z kolei jeżeli chodzi o Człowieka Nietoperza, to potwierdzono wcześniejsze doniesienia o zmianie głównego bohatera. Nowym podopiecznym ma być syn Bruce’a Wayne’a – Damian Wayne. Akcja rozgrywać będzie się 10 lat w przyszłości. Nie wiadomo dokładnie według czego jest to liczone, gdyż nowa odsłona nie ma mieć w nazwie słowa „Arkham” i chyba nie będzie powiązana z poprzednimi, ale w każdym razie ojciec nowego bohatera będzie już nosił brodę, a w chodzeniu pomoże mu laska. Ma on być mentorem Batmana, który do jazdy używać będzie Batcycle’u. Ponadto w grze pojawić mają się takie postacie jak White Rabbit, Poison Ivy, Flamingo i Black Mask. Z zamieszczonych informacji wynika także, że deweloper dostał zielone światło dopiero latem bieżącego roku, więc na pierwsze efekty prac przyjdzie nam trochę poczekać, o ile oczywiście doniesienia faktycznie są prawdziwe.

Plotki o nowym Batmanie - Damian Wayne zastąpi Bruce'a - ilustracja #2

Oprócz tego wyłapano kilka dodatkowych informacji na materiałach promocyjnych publikowanych przez samo studio WB Games Montreal. Zauważono np., że jednym z dyrektorów studia jest Paul Crocker, który wcześniej pracował w RockSteady, gdzie odpowiadał za fabułę i narrację w Arkham Asylum i Arkham City. Na jednym z monitorów możemy też zauważyć fragment mapy nieprzypominającej tej z Arkham Knight, na tablicy w biurze widnieją instrukcje związane z używaniem motoru, czynności wywołujących reakcję świata na działania bohatera itd. Krótko pisząc, wygląda na to, że coś jest na rzeczy. Chociażby wspomniany motocykl od razu kojarzy się w Batcyclem, który ma być używany w nowym Batmanie przez Damiana.

Na ten moment to wszystko oczywiście tylko spekulacje. Z pewnością jednak Warner Bros. nie pozwoli, by taka marka jak Batman leżała bezczynnie i się marnowała, więc zapowiedź nowej gry jest tylko kwestią czasu.