Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2016, 11:04

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Powstaje nowa produkcja z Batmanem i gra Suicide Squad?

Według informacji zamieszczonych na francuskiej stronie Addictedtoseries, firma Warner Bros. Interactive Entertainment pracuje nad dwiema nowymi produkcjami związanymi z markami DC Comics - kolejnym Batmanem i strzelanką opartą na Suicide Squad.

Suicide Squad – film trafi do kin w sierpniu bieżącego roku. Niestety nie wiemy, kiedy pojawi się gra. - Powstaje nowa produkcja z Batmanem i gra Suicide Squad - wiadomość - 2016-06-04
Suicide Squad – film trafi do kin w sierpniu bieżącego roku. Niestety nie wiemy, kiedy pojawi się gra.

Na francuskiej stronie Addictedtoseries (dzięki, Reddit) pojawiły się informacje, według których firma WB Games pracuje nad dwoma nowymi produkcjami związanymi z markami DC Comics. Jedną z nich ma być kolejna gra z Batmanem w roli głównej, w której tym razem akcja rozgrywać ma się w niedalekiej przyszłości. Głównym bohaterem będzie Damian Wayne – syn Bruce’a Wayne’a, a miasto Gotham ma być jeszcze większe i dużo bardziej zatłoczone, niż w grach z serii Batman: Arkham. Ponadto doczekamy się cyklu dnia i nocy, pojawi się Batcycle, a jaskinię Batmana będzie można ulepszać podczas rozgrywki. Drugim projektem jest produkcja oparta na Suicide Squad (Legion samobójców – w sierpniu do kin trafi film o tym samym tytule), za deweloping której odpowiada ekipa Warner Bros. Montreal. Tytuł pod względem fabularnym ma być bezpośrednią kontynuacją Batman: Arkham Origins, ale tym razem będzie to trzecioosobowa strzelanka.

Oprócz tych dwóch projektów, w przyszłości możemy liczyć też na nową grę ze Spider-Manem w roli głównej oraz produkcję przeznaczoną dla fanów Supermana. Szczegóły na ich temat nie są jednak znane, ale wkrótce rozpoczną się targi E3, więc wtedy powinno się coś wyjaśnić, o ile dzisiejsze doniesienia są oczywiście prawdą.

O ile Batmana raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, tak ekipę Suicide Squad już jak najbardziej. Jest to fikcyjna drużyna zrzeszająca niektórych bohaterów komiksów ze stajni DC Comics. W odróżnieniu od innych tego typu zespołów, w tym przypadku nie składa się ona z superbohaterów, a z superzłoczyńców, pracujących na zlecenie rządu w zamian za pieniądze, łagodniejsze wyroki itd. Krótko pisząc, jest to grupa wyrzutków podejmująca się najbardziej ryzykownych misji. Pierwsza wersja Suicide Squad pojawiła się w 1959 roku w The Brave and the Bold #25. Natomiast w nadchodzącym filmie zobaczymy m.in. Willa Smitha w roli Deadshota, Margot Robbie (Harley Quinn), Jareda Leto (Joker) czy też Adewale Akinnuoye-Agbaje (Killer Croc).