Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2016, 10:11

Atlas Reactor - ruszył darmowy weekend multiplayerowej turówki

Firma Trion i studio Glyph uruchomiły darmowy weekend z grą Atlas Reactor. Pozwala on na przetestowanie tej nadchodzącej wieloosobowej turówki, która niedawno porzuciła model darmowy z mikropłatnościami i przeobraziła się w klasyczną płatną produkcję.

Okres darmowy zakończy się jutro w nocy. - Atlas Reactor - ruszył darmowy weekend multiplayerowej turówki - wiadomość - 2016-06-04
Okres darmowy zakończy się jutro w nocy.

Ruszył darmowy weekend Atlas Reactor, czyli nadchodzącej taktycznej turówki studia Glyph i firmy Trion. Produkcja ukaże się za kilka miesięcy, ale już od pewnego czasu preordery zapewniają dostęp do ciągle rozwijanej wersji beta. Dzięki darmowemu weekendowi można więc przetestować projekt bez wydawania pieniędzy i zdecydować, czy wart jest on inwestycji. Zainteresowani powinni udać się na oficjalną stronę, gdzie po zarejestrowaniu konta można pobrać klienta gry.

Warto wspomnieć, że jest to także okazja do przetestowania nowego modelu biznesowego gry. Początkowo Atlas Reactor miało bowiem być produkcją free-to-play. W trakcie testów wersji alfa to rozwiązanie okazało się jednak problematyczne. Produkcja nastawiona jest wyłącznie na potyczki multiplayer i twórcy mieli problemy z takim zbalansowaniem wirtualnego sklepiku, aby z jednej strony oferowane tam rzeczy były warte zakupu, ale z drugiej nie dawały nikomu zbyt dużej przewagi. Ostatecznie uznano, że jedynym sposobem na zapewnienie sprawiedliwych sieciowych potyczek jest przeobrażenie projektu w klasyczną płatną produkcję. Pojawią się w niej mikropłatności, ale ograniczone one będą wyłącznie do kosmetycznych elementów nie wpływających w żaden sposób na rozgrywkę, takich jak skórki czy specjalne gesty.

Warto zauważyć, że Atlas Reactor to kolejna w ostatnich kilkunastu miesiącach produkcja pecetowa, która zdecydowała się na porzucenie modelu free-to-play. W marcu taką samą decyzję podjęto względem Lawbreakers, czyli nadchodzącej sieciowej strzelanki autorstwa znanego z cyklu Gears of War Cliffa Bleszinskiego. Natomiast w październiku zeszłego roku analogiczną transformację przeszło Quake Live. Wiele osób spodziewało się również, że na model darmowy z mikropłatnościami postawi Overwatch, dlatego miłą niespodzianką okazało się wybranie przez studio Blizzard innej drogi. Był to zresztą strzał w dziesiątkę, gdyż wczoraj twórcy pochwalili się, że w ich dzieło zagrało już siedem milionów graczy. Czas pokaże czy odchodzenie od free-to-play jest stałym trendem na rynku pecetowym, czy też tylko chwilową modą.

Atlas Reactor - ruszył darmowy weekend multiplayerowej turówki - ilustracja #2

Atlas Reactor to turowa strategia kładąca nacisk na taktyczne starcia pomiędzy niewielkimi grupami najemników, biorącymi udział w walce o wpływy pomiędzy bogatymi korporacjami. Każda postać jest tutaj odrębnym bohaterem, z własną osobowością, biografią i unikalnymi umiejętnościami.

Bitwy rozgrywane są w półminutowych turach, podczas których rozkazy wydają wszystkie strony konfliktu, w sposób niewidoczny dla konkurencji. Następnie wszystkie te polecenia są realizowane jednocześnie. W rezultacie zwycięstwo wymaga przewidywania ruchów przeciwnika, a nie jedynie reagowania na nie.

  1. Atlas Reactor – oficjalna strona gry