Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2016, 13:46

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Premiera Nintendo NX opóźniona o pół roku?

Według informacji opublikowanych w serwisie DigiTimes, konsola Nintendo NX nie trafi na rynek w marcu 2017 roku. Japońska firma postanowiła jakoby dodać obsługę urządzeń wirtualnej rzeczywistości, co opóźni premierę sprzętu o mniej więcej pół roku.

Premiera Nintendo NX opóźniona o pół roku? - ilustracja #1

Jak czytamy w serwisie DigiTimes konsola Nintendo NX trafi do produkcji masowej na początku 2017 roku. Niedawno dowiedzieliśmy się, że maszyna ma zadebiutować w marcu przyszłego roku, ale jeżeli dzisiejsze doniesienia okażą się prawdziwe, to sprzęt pojawi się na rynku z mniej więcej półrocznym opóźnieniem. Sytuacja ponoć spowodowana jest przystosowaniem urządzenia do obsługi wirtualnej rzeczywistości. Oznaczałoby to, że Nintendo chce się wpisać w obecny trend, w końcu Sony zamierza ponoć wydać mocniejsze PlayStation 4 przede wszystkim ze względu na PlayStation VR, a według niedawnych plotek Microsoft w przyszłym roku planuje wypuścić potężnego Xboksa obsługującego Oculus Rift.

Niestety wygląda na to, że prędko nie doczekamy się potwierdzenia, bądź zaprzeczenia dzisiejszych informacji, gdyż Nintendo w tym roku nie zamierza szaleć na E3 i skupi się przede wszystkim na prezentacji gry The Legend of Zelda na konsole Wii U. Dodatkową atrakcją mają być pokazy Pokemon Sun oraz Pokemon Moon. Oficjalnej zapowiedzi Nintendo NX raczej się nie doczekamy.

Przypominam, że do dziś nie ujawniono właściwie niczego związanego z tym sprzętem. Wiemy jedynie, że powstaje i że japońska firma chce połączyć w jedno zalety konsoli stacjonarnej i handhelda. Ponoć urządzenie zostanie wyposażone w specjalny pad z dużym ekranem, który będzie służyć też jako samodzielna jednostka. Niewykluczone również, że sprzęt korzystać będzie z kartridży. Niemniej obecnie to wszystko tylko plotki, więc do momentu ujawnienia konkretów przez samo Nintendo, nie możemy być niczego pewni.