Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2022, 12:29

Seria Batman: Arkham trenduje na Steamie; powrót popularności po 12 latach

Gry z serii Arkham studia Rocksteady wracają do łask. Prawdopodobnie wiąże się to z kinową premierą świetnie przyjętego Batmana.

Aktualizacja:

Okazuje się, że na popularność serii Arkham wpływ mogła mieć również promocja na Steamie. Przecena spod znaku DC Midweek Madness Sale umożliwiała zakup wszystkich odsłon cyklu za zaledwie 35 zł. Nie powinno więc dziwić, że wiele osób ochoczo skorzystało z oferty. Niestety nie jest już aktualna.

Oryginalna wiadomość:

W SKRÓCIE:
  • Gry z serii Batman: Arkham znów popularne na Steamie.
  • Produkcje zanotowały wyraźny wzrost liczby aktywnych graczy.
  • Prawdopodobnie ma to związek z kinową premierą nowego Batmana.

Lista trendujących produkcji w SteamDB najczęściej zajmowana jest przez nowe tytuły. Tym razem na 10. miejscu rankingu pojawiła się jednak gra sprzed 12 lat.

Mowa o Batman: Arkham Asylum, czyli pierwszej odsłonie serii Arkham od studia Rocksteady. Na liście znalazł się zresztą także Arkham Knight, czyli ostatnia część cyklu. Produkcje te zyskują na popularności, na co wpływ ma prawdopodobnie dzisiejsza premiera filmu Batman.

Powrót Batmana

Wszystkie części serii Arkham zanotowały nagły wzrost liczby graczy, lecz najbardziej widoczny jest on w przypadku pierwszej i ostatniej odsłony cyklu.

W Arkham Asylum grało wczoraj w szczytowym momencie 1213 osób, co jest naprawdę solidnym wynikiem, biorąc pod uwagę wiek produkcji. Arkham Knight mógł zaś pochwalić się liczbą 2311 graczy przemierzających Gotham w tym samym czasie.

W przypadku obu tych gier widać również wyraźnie sukcesywny wzrost liczby grających. Wnioskując po dotychczasowych wykresach, z czasem graczy powracających do starych Batmanów może być jeszcze więcej.

Jeśli również planujecie powrót do serii Arkham, to mogą Was zainteresować nasze poradniki:

Porzucony projekt i zmiana kierunku

Biorąc pod uwagę dalsze zainteresowanie Człowiekiem nietoperzem, możemy spekulować, czy decyzja o porzuceniu marki przez Rocksteady była słuszna.

Aktualnie studio produkuje bowiem Suicide Squad: Kill The Justice League. Popularność Legionu samobójców, choć duża, na pewno nie jest jednak tak wielka, jak Batmana.

Podobną decyzję podjęło zresztą także studio Warner Bros. Games Montreal. Początkowo pracowało ono nad sequelem Arkham Knight. Gra nosiła nazwę roboczą Project Sabbath i miała opowiadać o losach Damiana Wayne’a w roli Batmana.

Ostatecznie produkcja została anulowana, a w jej miejsce wskoczyło Gotham Knights. To właśnie ta gra pełnić będzie rolę duchowego spadkobiercy serii Arkham. Niestety nie wcielimy się w niej w Człowieka nietoperza.

Nowy filmowy Batman ze świetnymi ocenami

Wzrost popularności gier z serii studia Rocksteady nie powinien dziwić. Od dziś można przecież oglądać nowy film o Batmanie, w którym w Bruce’a Wayne’a wciela się Robert Pattinson.

Premiera jest dużym wydarzeniem kinowym, a przy tym wielkim sukcesem, jeśli chodzi o przyjęcie przez krytyków oraz widzów.

Aktualnie w serwisie Rotten Tomatoes film może pochwalić się 85% pozytywnych recenzji dziennikarzy oraz 93% pozytywnych opinii widzów. Jeżeli chcecie zapoznać się ze zdaniem jednego z członków naszej redakcji, to serdecznie do tego zachęcamy: