Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PCXSX
Okładka Suicide Squad: Kill The Justice League (PS5)

Suicide Squad: Kill The Justice League

Nastawiona na kooperację gra akcji TPP, za którą odpowiada studio Rocksteady, twórcy serii Batman: Arkham. Suicide Squad: Kill The Justice League, które opiera się na komiksach o Legionie samobójców od DC Comics, przenosi graczy do miasta Supermana – Metropolis.

Akcji | TPP | sandbox | DC Comics | elementy RPG | komiksy | superbohaterowie | TPS | kooperacja | strzelanki | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game

Okładka Suicide Squad: Kill The Justice League (PS5)

data premiery gry:

2022

PC PS5 XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Suicide Squad: Kill The Justice League łączy cechy przygodowej gry akcji i strzelanki TPP w otwartym świecie i kładzie duży nacisk na sieciową kooperację. Za stworzenie produkcji odpowiada doświadczone studio Rocksteady, autorzy serii Batman: Arkham. Gra opiera się na tytułowych komiksach w uniwersum DC Comics.

Fabuła

Suicide Squad: Kill The Justice League rozgrywa się w tym samym uniwersum co seria Batman: Arkham, wchodząc w skład tzw. Arkhamverse. W grze kontynuowane są wątki fabularne z poprzednich produkcji Rocksteady Studios. Miejsce akcji przenosi jednak graczy nie do mrocznego Gotham, lecz do wzorowanego na Nowym Jorku Metropolis, bogatego miasta zamieszkiwanego przez Supermana.

Głównymi bohaterami gry są Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang i King Shark, którym wszczepiono w głowy śmiercionośne ładunki wybuchowe i pod przymusem włączono do niesławnego oddziału Task Force X, znanego także jako Legion samobójców, dowodzonego przez Amandę Waller. Muszą wyruszyć na arcytrudną misję uratowania Ziemi i zabicia największych superbohaterów z Ligi Sprawiedliwości. W fabule, która jest napędzana postaciami, istotną rolę odgrywa zły Superman, który znalazł się na celowniku Legionu samobójców.

Gameplay

Rozgrywka w Suicide Squad: Kill The Justice League to połączenie klasycznej dla studia Rocksteady fabularnej gry akcji i kooperacyjnej strzelanki, więc sporo czasu poświęcamy na eksplorację otwartego świata, siejąc zamęt w Metropolis, oraz na likwidowanie przeciwników.

W grze wcielamy się w jedną z czterech grywalnych postaci: Harley Quinn, Deadshota, Captain Boomeranga i King Sharka. Każda z nich dysponuje innym zestawem specjalnych umiejętności, gadżetów i broni, stylem walki oraz sposobem poruszania się po mieście. Przykładowo Captain Boomerang potrafi teleportować się na krótkie dystanse, a Deadshot wykorzystuje plecak odrzutowy nie tylko do latania, ale także podpalania oponentów.

W Suicide Squad: Kill The Justice League jest dostępny system rozwoju postaci, więc wraz z postępem w rozgrywce możemy ulepszać swoje zdolności oraz wyposażenie, by z jeszcze większą łatwością pozbywać się wrogów, w tym potężnych członków Ligi Sprawiedliwości.

Coop

Suicide Squad: Kill The Justice League pozwala na rozgrywkę solo lub w kooperacji dla maksymalnie czterech osób. W trybie dla pojedynczego gracza kontrolę nad pozostałymi postaciami przejmuje sztuczna inteligencja, aczkolwiek możliwe jest swobodne przełączanie się pomiędzy nimi.

Kwestie techniczne

Suicide Squad: Kill The Justice League powstało z myślą wyłącznie o PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X, co zagwarantowało wysoką jakość oprawy wizualnej. Klimat gry jest lżejszy niż w poprzednich produkcjach Rocksteady Studios i nie brakuje w niej sporej dawki (często czarnego) humoru. Ton został utrzymany w stylu komiksów i filmów o Legionie samobójców, a rozległe i niesamowicie szczegółowe miasto Metropolis, w przeciwieństwie do mrocznego Gotham, jest przesycone kolorami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Gry podobne do Suicide Squad: Kill The Justice League

Wymagania wiekowe Suicide Squad: Kill The Justice League

16+

Gra Suicide Squad to kontynuacja serii Arkham
Gra Suicide Squad to kontynuacja serii Arkham

wiadomość24 sierpnia 2020

Studio Rocksteady ujawniło, że Suicide Squad: Kill The Justice League osadzone będzie w tym samym uniwersum, co poprzednie gry zespołu i pozwoli poznać wydarzenia, które miały miejsce po zakończeniu Batman: Arkham Knight.

Suicide Squad: Kill The Justice League  od autorów Batman: Arkham już oficjalnie
Suicide Squad: Kill The Justice League od autorów Batman: Arkham już oficjalnie

wiadomość23 sierpnia 2020

Na DC FanDome zapowiedziano oficjalnie Suicide Squad: Kill The Justice League, czyli grę studia Rocksteady, znanego z serii Batman: Arkham. Produkcja zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X i PS5.

Suicide Squad od twórców Batman: Arkham z pełnym tytułem
Suicide Squad od twórców Batman: Arkham z pełnym tytułem

wiadomość14 sierpnia 2020

Suicide Squad: Kill The Justice League - taki tytuł będzie nosić nowa gra twórców serii Batman: Arkham. Studio Rocksteady przedstawi swój nowy projekt w trakcie wydarzenia DC FanDome.

Suicide Squad nową grą twórców Batman: Arkham
Suicide Squad nową grą twórców Batman: Arkham

wiadomość7 sierpnia 2020

Studio Rocksteady, twórcy gier z serii Batman: Arkham, ujawniło tytuł, nad którym pracowało w ostatnich latach. Jest nim Suicide Squad, który zostanie oficjalnie zapowiedziany podczas wydarzenia DC FanDome.

Plotki o grze Suicide Squad od autorów serii Arkham
Plotki o grze Suicide Squad od autorów serii Arkham

wiadomość19 kwietnia 2019

Pojawiły się dosyć wiarygodne doniesienia, że trwają prace nad sieciową grą akcji w stylu serii Destiny, która osadzona będzie w uniwersum DC Comics. Możliwe, że to właśnie nad tym projektem pracuje znane z serii Batman: Arkham studio Rocksteady. Zapowiedź miałaby nastąpić na E3 2019.

PC
PS5
XSX