Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PCXSX
Okładka Suicide Squad: Kill The Justice League (PC)
OkładkaSuicide Squad: Kill The Justice League (PC)

Suicide Squad: Kill The Justice League

Nastawiona na kooperację gra akcji TPP, za którą odpowiada studio Rocksteady, twórcy serii Batman: Arkham. Suicide Squad: Kill The Justice League, które opiera się na komiksach o Legionie samobójców od DC Comics, przenosi graczy do miasta Supermana – Metropolis.

Akcji | TPP | sandbox | DC Comics | elementy RPG | komiksy | superbohaterowie | TPS | kooperacja | superłotrzy | strzelanki | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Suicide Squad: Kill The Justice League Premiera

2lut2024za 250dni

PC PS5 XSX

Gry podobne do Suicide Squad: Kill The Justice League

Assassin's Creed: Valhalla

Rycerze Gotham

Marvel's Avengers

Suicide Squad: Kill The Justice League łączy cechy przygodowej gry akcji i strzelanki TPP w otwartym świecie i kładzie duży nacisk na sieciową kooperację. Za stworzenie produkcji odpowiada doświadczone studio Rocksteady, autorzy serii Batman: Arkham. Gra opiera się na tytułowych komiksach w uniwersum DC Comics.

Fabuła

Suicide Squad: Kill The Justice League rozgrywa się w tym samym uniwersum co seria Batman: Arkham, wchodząc w skład tzw. Arkhamverse. W grze kontynuowane są wątki fabularne z poprzednich produkcji Rocksteady Studios. Miejsce akcji przenosi jednak graczy nie do mrocznego Gotham, lecz do wzorowanego na Nowym Jorku Metropolis, bogatego miasta zamieszkiwanego przez Supermana.

Głównymi bohaterami gry są Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang i King Shark, którym wszczepiono w głowy śmiercionośne ładunki wybuchowe i pod przymusem włączono do niesławnego oddziału Task Force X, znanego także jako Legion samobójców, dowodzonego przez Amandę Waller. Muszą wyruszyć na arcytrudną misję uratowania Ziemi i zabicia największych superbohaterów z Ligi Sprawiedliwości. W fabule, która jest napędzana postaciami, istotną rolę odgrywa zły Superman, który znalazł się na celowniku Legionu samobójców.

Gameplay

Rozgrywka w Suicide Squad: Kill The Justice League to połączenie klasycznej dla studia Rocksteady fabularnej gry akcji i kooperacyjnej strzelanki, więc sporo czasu poświęcamy na eksplorację otwartego świata, siejąc zamęt w Metropolis, oraz na likwidowanie przeciwników.

W grze wcielamy się w jedną z czterech grywalnych postaci: Harley Quinn, Deadshota, Captain Boomeranga i King Sharka. Każda z nich dysponuje innym zestawem specjalnych umiejętności, gadżetów i broni, stylem walki oraz sposobem poruszania się po mieście. Przykładowo Captain Boomerang potrafi teleportować się na krótkie dystanse, a Deadshot wykorzystuje plecak odrzutowy nie tylko do latania, ale także podpalania oponentów.

W Suicide Squad: Kill The Justice League jest dostępny system rozwoju postaci, więc wraz z postępem w rozgrywce możemy ulepszać swoje zdolności oraz wyposażenie, by z jeszcze większą łatwością pozbywać się wrogów, w tym potężnych członków Ligi Sprawiedliwości.

Coop

Suicide Squad: Kill The Justice League pozwala na rozgrywkę solo lub w kooperacji dla maksymalnie czterech osób. W trybie dla pojedynczego gracza kontrolę nad pozostałymi postaciami przejmuje sztuczna inteligencja, aczkolwiek możliwe jest swobodne przełączanie się pomiędzy nimi.

Kwestie techniczne

Suicide Squad: Kill The Justice League powstało z myślą wyłącznie o PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X, co zagwarantowało wysoką jakość oprawy wizualnej. Klimat gry jest lżejszy niż w poprzednich produkcjach Rocksteady Studios i nie brakuje w niej sporej dawki (często czarnego) humoru. Ton został utrzymany w stylu komiksów i filmów o Legionie samobójców, a rozległe i niesamowicie szczegółowe miasto Metropolis, w przeciwieństwie do mrocznego Gotham, jest przesycone kolorami.

Ostatnia modyfikacja 13 kwietnia 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Suicide Squad: Kill The Justice League: 16+

PC
PS5
XSX