Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2015, 18:39

autor: Ender

Fallout 4 – 12 milionów egzemplarzy gry trafiło do sklepów

Firma Bethesda pochwaliła się, że do sklepów trafiło już 12 milionów egzemplarzy gry Fallout 4 w wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4, a także komputery PC. Ich wartość przekroczyła sumę 750 milionów dolarów.

W materiałach prasowych Bethesda chwali się również wysokimi ocenami i nagrodami dla gry - Fallout 4 – 12 milionów egzemplarzy gry trafiło do sklepów - wiadomość - 2015-11-13
W materiałach prasowych Bethesda chwali się również wysokimi ocenami i nagrodami dla gry

Premiera Fallouta 4, która miała miejsce 10 listopada, okazała się ogromnym sukcesem dla Bethesdy. Machina marketingowa tytułu, która ruszyła kilka miesięcy temu w chwili jego zapowiedzi, a także ogromne oczekiwania fanów, sprawiły, że Fallout 4 pobił wiele rekordów wydawcy. Firma pochwaliła się dziś, że do sklepów na całym świecie wysłała w sumie ponad 12 milionów egzemplarzy gry, w wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz komputery PC. Ich wartość przekroczyła 750 milionów dolarów. Sprzedawcy cały czas mają składać zmówienia na kolejne partie tytułu, co wskazuje na stale utrzymujące się zainteresowanie produkcją.

Twórcy Fallouta 4 chwalą się też ogromną popularnością jego kolekcjonerskiego wydania, zawierającego replikę Pip-Boya. W większości znaczących sieciach sklepów z grami i elektroniką było ono niedostępne po kilku godzinach od rozpoczęcia sprzedaży, stając się jedną z najszybciej zamawianych kolekcjonerek w historii.

Równie imponująco Fallout 4 ma radzić sobie w dystrybucji cyfrowej. Jak już informowaliśmy, w ten wtorek na Steamie z tytułem bawiło się równocześnie średnio 445 tysięcy graczy. W szczytowym punkcie liczba ta przekroczyła rekordowy pułap 470 tysięcy. Według serwisu Steam Spy, w ciągu pierwszych 24 godzin od debitu gra na platformie Valve znalazła ponad 1,2 miliona nabywców. Co więcej, mobilna aplikacja towarzysząca produkcji, zatytułowana Fallout Pip-Boy, wspięła się na szczyt listy bestsellerów sklepu App Store, należącego do Apple'a. Fallout 4 miał okazać się również najchętniej streamowaną w tym roku premierą na Twitchu.

  1. Recenzja gry Fallout 4 (w przygotowaniu) - pierwsze wrażenia z wizyty w Bostonie
  2. Kompendium wiedzy o grze Fallout 4
  3. Oficjalna strona internetowa gry Fallout 4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 4

Fallout 4