Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2015, 20:00

autor: Draug

rFactor 2 zadebiutował na Steamie i otrzymał wersję demo

Wczoraj studio Image Space Incorporated wypuściło na Steamie symulator samochodowy rFactor 2. Przy okazji udostępniono także wersję demonstracyjną gry.

rFactor 2 w skrócie:
  • Producent: Image Space Incorporated
  • Gatunek: symulator wyścigów samochodowych
  • Cechy szczególne: gra jest nieustannie wzbogacana dodatkową zawartością (zarówno przez twórców, jak i samych graczy); dostęp do funkcji sieciowych trzeba kupować odrębnie w ramach rocznych subskrypcji
  • Platforma sprzętowa: PC
  • Termin premiery: usunięcie statusu wersji beta - 28.03.2013 roku; debiut na Steamie - 12.11.2015 roku

Wczoraj na Steamie zadebiutowała gra rFactor 2 – bardzo realistyczny symulator wyścigów samochodowych od studia Image Space Incorporated, który był w produkcji od wielu lat. Trudno poczytywać to wydarzenie za oficjalną premierę omawianego tytułu, bo formalnie stracił on status wersji beta ponad dwa i pół roku temu (również Steam podaje jako termin debiutu gry 28 marca 2013 roku), ale nie zmienia to faktu, że udostępnienie tego produktu na platformie dystrybucji cyfrowej firmy Valve Software wyznacza kamień milowy w jego rozwoju. Steamowa wersja nie różni się niczym od tej, która była dostępna dotąd przez stronę internetową gry, nie licząc wsparcia dla standardowych funkcji owej platformy (w tym Warsztatu Steam). Ponadto użytkownicy obu wydań mogą ścigać się wspólnie.

Przy okazji deweloper udostępnił również wersję demonstracyjną rFactora 2 (do pobrania zarówno przez platformę firmy Valve, jak i oficjalną stronę gry). Waży ona ok. 900 MB i pozwala wypróbować dwa pojazdy (Chevroleta Corvette C6.R GT2 i Formułę Renault 3.5 2014) w praktykach i wyścigu na torze Silverstone.

W ostatnich miesiącach obrodziło zacnymi symulatorami samochodowymi – rFactor 2 dołącza do gier Project CARS i Asetto Corsa. - rFactor 2 zadebiutował na Steamie i otrzymał wersję demo - wiadomość - 2015-11-13
W ostatnich miesiącach obrodziło zacnymi symulatorami samochodowymi – rFactor 2 dołącza do gier Project CARS i Asetto Corsa.

Sugerowany koszt omawianej produkcji na Steamie wynosi 29,99 euro (ok. 127 zł), a do 19 listopada można ją nabyć z 40-procentowym rabatem – za 17,99 euro (ok. 76 zł). Trzeba mieć jednak na uwadze, że za podstawową cenę dostajemy produkt pozbawiony dostępu do funkcji internetowych, czyli przede wszystkim trybu multiplayer (również w sieci lokalnej). Aby otrzymać pełny zestaw atrakcji, trzeba dokupić sieciową subskrypcję, która kosztuje 10,99 euro (ok. 47 zł) na rok. Można też zdecydować się na pakiet zawierający grę z subskrypcją dożywotnią w cenie 79,99 euro (ok. 340 zł), obecnie również dostępny 40% taniej (za 47,99 euro, czyli ok. 204 zł).

Jeśli kupiliście wcześniej rFactor 2 przez oficjalną stronę gry, możecie przenieść się na Steama – ale pamiętajcie, że jest to bilet w jedną stronę (nie będziecie mogli wrócić do poprzedniego klienta). Ponadto decydując się na taki krok, stracicie subskrypcję na funkcję sieciową, chyba że macie ją wykupioną w opcji dożywotniej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

rFactor 2

rFactor 2