Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2015, 16:10

autor: Góral

Pro Evolution Soccer 2016 doczeka się wersji free-to-play?

W bazie australijskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo pojawił się wpis dotyczący Pro Evolution Soccer 2016 Free To Play. Tytuł mówi sam za siebie i wychodzi na to, że wkrótce PES doczeka się darmowej wersji.

Pro Evolution Soccer 2016 doczeka się wersji free-to-play? - ilustracja #1

Całkiem niedawno, bo 15 września, na rynku zadebiutowała gra Pro Evolution Soccer 2016. Produkcja dostępna jest obecnie na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach PC jako normalna gra premium (w sensie, że płatna). Wygląda jednak na to, że Konami zamierza wypuścić tytuł także w modelu biznesowym free-to-play. W bazie australijskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo, pojawił się wpis (dzięki, TheGamesCabin) dotyczący produkcji zatytułowanej Pro Evolution Soccer 2016 Free To Play. Niestety nie wiemy na temat tego projektu absolutnie nic, jednak tytuł mówi sam za siebie. Najbardziej interesującą kwestią są platformy sprzętowe. W rzeczonej bazie wszystkie gry, nieważne czy chodzi o te przeznaczone na urządzenia mobilne jak np. Angry Birds 2, czy o Fallouta 4, są wrzucane do wora o nazwie „Computer Games” (gry komputerowe). Oznacza to, że Pro Evolution Soccer 2016 Free To Play równie dobrze może być odpowiedzią na FIFA 16 Ultimate Team, a równie dobrze na nieistniejące już FIFA World. Miejmy nadzieję, że rozwiązanie zagadki poznamy już wkrótce.

Pro Evolution Soccer 2016 doczeka się wersji free-to-play? - ilustracja #2

W ostatnich latach Pro Evolution Soccer, po dłuższej obniżce formy, zaczęło nawiązywać równą walkę z dominującą na rynku piłkarskich gier wideo serią FIFA. Pro Evolution Soccer 2016 udało się w tym roku zebrać lepsze oceny niż konkurencyjnej produkcji, ale mowa tylko o wersjach na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Największą bolączką cyklu Konami jest edycja PC-towa, która znacznie odstaje nie tylko od gry EA, ale także od PES-a na najnowsze urządzenia Sony i Microsoftu. Szerzej na ten temat pisaliśmy w naszej recenzji, do której odsyłam po wszystkie szczegóły.