Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4
Okładka RollerCoaster Tycoon Joyride (PS4)
OkładkaRollerCoaster Tycoon Joyride (PS4)

RollerCoaster Tycoon Joyride PS4

Spin-off serii RollerCoaster Tycoon. RollerCoaster Tycoon Joyride pozwala nam nie tylko zbudować własny tor kolejki górskiej, ale też doświadczyć go na własnej skórze. W produkcję tę możemy grać w tradycyjny sposób lub z wykorzystaniem gogli wirtualnej rzeczywistości.

Symulacje | elementy zręcznościowe | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | budowa wesołego miasteczka

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RollerCoaster Tycoon Joyride Premiera PS4

23października2018

PSN

23października2018

producent: Nvizzio Creations Inc. wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rollercoaster Tycoon Joyride jest produkcją, która umożliwia zbudowanie trójwymiarowego toru kolejki górskiej – tytułowego rollercoastera – a następnie samodzielne testowanie naszych kreacji jako ich pasażer. Tytuł jest spin-offem popularnej serii zapoczątkowanej pod koniec lat 90-tych. Produkcja posiada wsparcie dla technologii wirtualnej rzeczywistości, a konkretniej gogli PlayStation VR przeznaczonych dla konsoli PlayStation 4 (choć możemy grać także bez nich, na telewizorze). Za jej stworzenie odpowiada firma Nvizzio Creations, zaś wydawcą jest Atari.

Mechanika

Rozgrywka w Rollercoaster Tycoon Joyride składa się z dwóch podstawowych elementów. Pierwszym jest uproszczony edytor torów. Do wyboru mamy całkiem szeroki zestaw narzędzi i elementów umożliwiających realizowanie naszych pomysłów. Warto jednak odnotować, że w porównaniu do innych odsłon serii Rollercoaster Tycoon, omawiana tu produkcja mimo wszystko jest pod tym względem grą dosyć prostą. Nie znajdziemy tu również typowej dla tego cyklu, rozbudowanej warstwy strategicznej.

Zamiast tego drugą i bardzo ważną częścią rozgrywki jest testowanie torów. Wsiadamy do wagonika i dajemy się ponieść emocjom, obserwując otoczenie z perspektywy pierwszej osoby. Warto odnotować, że poza jeżdżeniem i podziwianiem widoków, w Joyride znajdziemy także dodatkową atrakcję w postaci strzelania do różnorakich przeszkód i obiektów widocznych na torze. Za trafienia otrzymujemy punkty, a po skończeniu zabawy możemy porównać swój wynik z rezultatami osiągniętymi przez innych graczy.

Tryby gry

W Rollercoaster Tycoon Joyride możemy grać samotnie albo z innymi. W czasie samodzielnej zabawy mamy możliwość wybrania trybu swobodnego – tzw. sandboksa – albo też grania w ramach systemu progresji, gdzie stopniowo odblokowujemy kolejne elementy (np. odmienne wagoniki).

Oferowany przez produkcję Nvizzio Creations lokalny tryb wieloosobowy pozwala nam rzucić wyzwanie kilku znajomym (maksymalnie czterem). Zabawa polega na zbudowaniu toru, który nasi rywale postarają się przejechać, a także przechodzeniu kreacji wykonanych przez nich. Stworzonymi przez siebie torami możemy też dzielić się z innymi za pośrednictwem sieci PSN.

Kwestie techniczne

Rollercoaster Tycoon Joyride oferuje dość atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną, a także zaawansowany silnik fizyki. Grafika jest utrzymana w nieco komiksowej stylistyce i niezwykle barwna. Dodatkowo wrażenia z gry są potęgowane dzięki wykorzystaniu gogli PlayStation VR – dzięki wirtualnej rzeczywistości jeżdżenie wagonikiem po rozbudowanych, pełnych detali torach jest niezapomnianym doświadczeniem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

RollerCoaster Tycoon Joyride cena w dniu premiery: 79,00 PLN

Wymagania wiekowe RollerCoaster Tycoon Joyride: Odpowiednia dla każdego wieku.