Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Until Dawn: Rush of Blood (PS4)

Until Dawn: Rush of Blood PS4

Spin-offowa odsłona ciepło przyjętego horroru Until Dawn, zrealizowana w formie typowej, pierwszoosobowej strzelaniny na szynach, przeznaczonej do współpracy z goglami rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

Akcji | FPP | rail shooter | strzelanki | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Until Dawn: Rush of Blood (PS4)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

13października2016

13października2016

pudełko PL

13października2016

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Until Dawn: Rush of Blood na PS4 to produkcja studia Supermassive Games, przeznaczona dla okularów rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Tytuł jest spin-offem ciepło przyjętego horroru Until Dawn, jednak różni się od niego w wielkim stopniu.

Mechanika

W przeciwieństwie do oryginalnego projektu Until Dawn: Rush of Blood nie jest straszną przygodówką, w której rozgrywka przypomina słynne Heavy Rain. Zamiast tego mamy do czynienia ze strzelanką na szynach. Podczas rozgrywki wsiadamy do poruszającego się samoczynnie wagonika, którym przemierzamy kolejne lokacje, gdzie czekają na nas rozmaici wrogowie. Naszym zadaniem jest posyłanie pocisków w stronę wszystkiego, co się rusza. Podczas zabawy nie brakuje tak zwanych „jump scare’ów”, dodatkowo potęgowanych oczywiście przez właściwości okularów PlayStation VR.

Gra została zaprojektowana w ten sposób, by warto było do niej podchodzić kilkakrotnie. Przede wszystkim na każdym poziomie zdobywamy punkty – np. za celne strzały czy zabijanie kilku wrogów naraz, więc po zaliczeniu kampanii warto do niej wracać, by walczyć o lepsze wyniki i chwalić się nimi w światowych rankingach. Poza tym w Until Dawn: Rush of Blood na PS4 nie brakuje rozmaitych sekretów, np. poukrywanych zabawek czy też specjalnych przedmiotów (jeden na każdy poziom), po znalezieniu których wyświetlana jest krótka scenka, a gracz otrzymuje dodatkowe punkty. Wszystko to uzupełniają alternatywne ścieżki – czasami gra podsuwa nam je pod nos, ale czasami trzeba się nieco bardziej postarać, by je znaleźć.

Kwestie techniczne

Until Dawn: Rush of Blood na PS4, jak wiele innych gier przeznaczonych na PlayStation VR, nie rzuca na kolana poziomem wykonania, jednak twórcy wykorzystali możliwości oferowane przez konsolę i gogle, dzięki czemu gra wygląda dobrze. Mankamenty są w pewien sposób ukrywane m.in. przez mroczną stylistykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4 / 10 na podstawie 221 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Until Dawn: Rush of Blood

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Until Dawn: Rush of Blood

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

PlayStation VR - prezentacje Robinson: The Journey, Until Dawn: Rush of Blood, Rigs i Battlezone
PlayStation VR - prezentacje Robinson: The Journey, Until Dawn: Rush of Blood, Rigs i Battlezone

wiadomość27 października 2015

Podczas konferencji na Paris Game Show firma Sony zaprezentowała zwiastuny kilku produkcji zmierzających na okulary rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Pokazano materiały z Robinson: The Journey, Until Dawn: Rush of Blood, Rigs i Battlezone.

Until Dawn bez DLC i rzeczywistości wirtualnej
Until Dawn bez DLC i rzeczywistości wirtualnej

wiadomość23 października 2015

Will Byles oraz Tom Heaton ze studia Supermassive Games zdementowali niedawne pogłoski na temat powstania DLC do Until Dawn, które miałoby wykorzystywać system rzeczywistości wirtualnej. Potwierdzono jednak powstanie gry wykorzystującej rozwiązania poprzedniej produkcji studia.