Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4
Okładka Rollercoaster Dreams (PS4)

Rollercoaster Dreams PS4

Gra strategiczno-symulacyjna studia Bimboosoft, oferująca możliwość zbudowania i zarządzania własnym parkiem rozrywki. Produkcja oferuje wsparcie dla gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR i jest jednym z tytułów startowych, dołączanych do zestawu.

Strategiczne | ekonomiczne | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | elementy symulacyjne | budowa wesołego miasteczka | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Rollercoaster Dreams (PS4)

producent: Bimboosoft

wydawca: Bimboosoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

22grudnia2016

22grudnia2016

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rollercoaster Dreams to wydana na konsoli PlayStation 4 gra strategiczno-symulacyjna, oferująca możliwość zbudowania i zarządzania parkiem rozrywki, a także samodzielnego przetestowania każdej z istniejących tam atrakcji. Za powstanie gry odpowiada założone w 1998 roku japońskie studio Bimboosoft, które na swoim koncie ma m.in. Coaster Works na konsolę Sega Dreamcast oraz Rollercoaster World na PlayStation 2. Tytuł oferuje wsparcie dla gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR i jest jednym z tytułów startowych dołączanych do zestawu.

Mechanika

Rollercoaster Dreams czerpie z mechanik znanych z większości podobnych gier, na czele z niezwykle popularną serią Rolercoaster Tycoon. Istotę rozgrywki stanowi tu więc aspekt strategiczny, a na barkach gracza spoczywa spory zakres obowiązków związanych z zarządzaniem parkiem rozrywki – począwszy od stawiania kolejnych atrakcji i budek z jedzeniem oraz napojami, poprzez zatrudnianie potrzebnego personelu, aż po dbanie o reklamę i stronę finansową całego przybytku.

W grze nie zabrakło także możliwości projektowania własnych kolejek górskich. Dzięki wykorzystaniu potężnego i funkcjonalnego edytora KALMOF, możemy własnoręcznie wykreować od podstaw unikalny rollercoaster, decydując o przebiegu trasy, rodzajach wagoników itp. Stworzoną w ten sposób konstrukcję, podobnie jak każdą inną atrakcję naszego parku (również budki z jedzeniem i napojami), da się następnie osobiście przetestować w widoku FPP. Co ciekawe, w grze znalazła się też możliwość dzielenia się własnymi dokonaniami z innymi graczami, tak więc przejechać możemy się również kolejką zaprojektowaną przez znajomych.

Niewątpliwą atrakcją gry jest wsparcie dla zestawów rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR, dzięki któremu testowanie poszczególnych atrakcji nabiera nowego wymiaru, dostarczając wrażeń podobnych do wizyty w prawdziwym parku rozrywki.

Kwestie techniczne

Wydana na PlayStation 4 gra Rollercoaster Dreams odznacza się dość przeciętną oprawą graficzną, niewykorzystującą do końca potencjału ósmej generacji konsol. Niekorzystne wrażenia zaciera jednak częściowo możliwość wykorzystania zestawów rzeczywistości wirtualnej, przekładająca się na unikalne wrażenia z rozgrywki oraz wysoką jakość przestrzennego dźwięku 3D. Co ważne, gra nie wymaga do działania posiadania zestawu PlayStation VR, ale jego wykorzystanie jest zalecane przez twórców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rollercoaster Dreams

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.