Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2019, 13:19

W grudniu Valve dało rekordową liczbę banów, głównie w CS:GO

Valve Software miało bardzo pracowity grudzień. W minionym miesiącu rozdano ponad 609 tysięcy banów, co jest rekordem w historii systemu VAC. To w dużej mierze "zasługa" przejścia gry Counter-Strike: Global Offensive na model free-to-play.

Większość z ponad pół miliona banów przypadła na grających w Counter-Strike: Global Offensive. - W grudniu Valve dało rekordową liczbę banów, głównie w CS:GO - wiadomość - 2019-01-09
Większość z ponad pół miliona banów przypadła na grających w Counter-Strike: Global Offensive.
CS:GO W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Valve Software
  2. Wydawca: Valve Corporation
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, X360, PS3
  5. Data premiery: 21 sierpnia 2012 r.

Świąteczna atmosfera nie spowodowała, że firma Valve stała się bardziej wyrozumiała w stosunku do przewinień graczy. Okazuje się, że w zeszłym miesiącu w grach korzystających z antycheaterskiego systemu VAC przyznano aż 609373 bany. Taki wynik jest absolutnym rekordem w historii Valve. Skalę najlepiej oddaje fakt, że w listopadzie banów było ok. 100 tysięcy.

Większość kar spowodowana była przez korzystanie z cheatów w Counter-Strike: Global Offensive. Nagły skok w liczbie przyznawanych banów pokrywa się z przejściem tej gry na model free-to-play, co nastąpiło na początku grudnia.

W grudniu dodano także tryb Danger Zone, zainspirowany grami battle royale. - W grudniu Valve dało rekordową liczbę banów, głównie w CS:GO - wiadomość - 2019-01-09
W grudniu dodano także tryb Danger Zone, zainspirowany grami battle royale.

Darmowość gry powoduje, że ewentualna kara za cheatowanie jest mniej bolesna. Do tego przejście na model F2P ogólnie mocno zwiększyło popularność Counter-Strike: Global Offensive. Według danych serwisu Steam Charts rekordem grudnia było 733 tysiące osób bawiących się jednocześnie. W listopadzie było to 564 tys., a w grudniu 2017 roku – 598 tys. Ponadto w ubiegłym miesiącu w CS: GO zagrało w sumie ponad 20,5 mln osób, czyli dwukrotnie więcej niż w listopadzie.

Przypomnijmy, że Counter-Strike: Global Offensive ukazało się w sierpniu 2012 roku na PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Od dłuższego czasu rozwijana jest tylko edycja pecetowa.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Counter-Strike: Global Offensive - porady jak zacząć przygodę z popularnym FPS-em