Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2019, 09:21

autor: Adrian Werner

Teaser z Amandą Ripley sugeruje rychłą zapowiedź gry Alien Blackout?

Oficjalne konto marki Obcy wypuściło tajemniczy teaser, w którym wspominana jest Amanda Ripley, czyli bohaterka Alien: Isolation. Najpewniej jest to początek kampanii marketingowej niezapowiedzianej jeszcze gry Alien: Blackout.

Amanda Ripley wcześniej pojawiła się w grze Alien: Isolation. - Teaser z Amandą Ripley sugeruje rychłą zapowiedź gry Alien Blackout? - wiadomość - 2019-01-06
Amanda Ripley wcześniej pojawiła się w grze Alien: Isolation.

Pod koniec listopada ubiegłego roku pojawiły się doniesienia, że firma 20th Century Fox pracuje nad grą Alien: Blackout. Mieliśmy nadzieję, że zostanie ona ujawniona podczas imprezy The Game Awards 2018, ale niestety tak się nie stało. Teraz wydaje się jednak, że nie będziemy musieli czekać długo na oficjalną zapowiedź projektu, gdyż konto twitterowe marki Obcy opublikowało ciekawy teaser.

Filmik jest krótki, ale pojawia się w nim imię Amandy Ripley. To córka Ellen Ripley, czyli bohaterki czterech pierwszych odsłon filmowego cyklu. Przede wszystkim jednak to właśnie w Amandę wcielaliśmy się w Alien: Isolation, czyli grze studia Creative Assembly wydanej w 2014 roku.

Oczywiście, czekający na nową grę osadzoną w uniwersum Obcego powinni powstrzymać się z otwarciem szampana do czasu oficjalnego ujawnienia projektu. Możliwe, że 20th Century Fox ma zamiar wykorzystać postać Amandy Ripley np. w komiksach.

Szanse, że chodzi o grę są jednak bardzo duże. Znak handlowy Alien: Blackout obejmuje bowiem wyłącznie gry i oprogramowanie. Fakt, że niecałe dwa miesiące po jego zarejestrowaniu konto twitterowe marki Obcy wypuściło teaser, raczej nie jest przypadkiem. Ponadto w filmiku pokazano coś, co wygląda jak trójwymiarowy model obłożony teksturami, a nie rysunek czy zdjęcie prawdziwego przedmiotu.

Alien: Blackout najpewniej powstaje w będącym własnością 20th Century Fox studiu Cold Iron. To nowy zespół, ale założony on został przez weteranów, którzy wcześniej pracowali nad takimi tytułami jak BioShock Infinite, Doom, Metroid Prime 3, Borderlands, Neverwinter, Star Trek Online czy City of Heroes.

Z dostępnych w serwisie LinkedIn profili pracowników dewelopera wynika, że gra najpewniej wykorzysta silnik Unreal i będzie strzelanką. Nie otrzymamy więc survival horroru pokroju Alien: Isolation. Z drugiej strony, jeśli te doniesienia się potwierdzą, to przygody Amandy Ripley podążyłyby ścieżką, którą wcześniej przeszła jej matka. Film Obcy – ósmy pasażer Nostromo był bowiem horrorem, podczas gdy Obcy – decydujące starcie postawił bardziej na akcję.

  1. Oficjalna strona marki Obcy