Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2019, 13:35

autor: Adrian Werner

Alien Isolation zostanie zaadaptowane na serial animowany?

Pojawiły się plotki, według których trwają prace nad serialem animowanym opartym na kanwie gry Alien: Isolation. Projekt miałby ukazać się w kwietniu.

Na razie nie ma szans na Alien: Isolation 2, ale może przynajmniej dostaniemy animowaną adaptację pierwszej części. - Alien Isolation zostanie zaadaptowane na serial animowany? - wiadomość - 2019-02-21
Na razie nie ma szans na Alien: Isolation 2, ale może przynajmniej dostaniemy animowaną adaptację pierwszej części.
ALIEN: ISOLATION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Creative Assembly
  2. Wydawca: Sega
  3. Gatunek: survival horror
  4. Platformy: PC, X360, PS3, XONE, PS4
  5. Data premiery: 7 października 2014 r.

Marka Obcy może wkrótce powrócić w nowej formie. Według źródeł serwisu Observer trwają prace nad serialem animowanym stanowiącym adaptację gry Alien: Isolation.

Informacje na temat projektu są na razie skromne. Ma on otrzymać amerykańską kategorię wiekową R, co oznacza, że przeznaczony będzie głównie dla dorosłej widowni i nie zabraknie w nim brutalnych scen oraz przekleństw. Taki sam rating posiadały wszystkie filmowe odsłony cyklu Obcy, więc możemy liczyć, że animacja pozostanie wierna stylowi marki.

Według serwisu Observer serial zaplanowany jest na siedem odcinków, a za jego opracowanie odpowiada firma Axis Animation, czyli studio, które pomagało przy tworzeniu scenek przerywnikowych i zwiastunów Alien: Isolation. Co ciekawe, projekt ma być w zaawansowanym stadium produkcji i premiera może nastąpić w kwietniu tego roku.

Marka Obcy jest obecnie w trudnym położeniu. Film Alien: Covenant nie poradził sobie tak dobrze, jak oczekiwano, a do tego prawa do serii wkrótce zostaną przejęte przez firmę Disney. Serial animowany byłby dobrym sposobem na podtrzymanie zainteresowania fanów, zanim podjęta zostanie decyzja o kierunku, w którym podąży kinowy cykl.

Przypomnijmy, że Alien: Isolation ukazało się w październiku 2014 roku na PC oraz konsole Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One i PlayStation 4. Fani od dawna mają nadzieję na drugą część cyklu, ale na razie nie ma takich planów. W zeszłym miesiącu ukazała się za to mobilna gra Alien: Blackout, która oferuje kontynuację losów bohaterki Obcy: Izolacja.

Warto na koniec wspomnieć, że kilka dni temu pojawiły się spekulacje, iż w planach są dwa aktorskie seriale osadzone w uniwersum marki, które miałyby zostać wyemitowane przez streamingowy serwis Hulu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Alien: Isolation
  3. Obcy: Izolacja - poradnik do gry