Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2019, 11:15

autor: Adrian Werner

Borderlands 3 zostanie zapowiedziane pod koniec marca?

Jesteśmy już prawie pewni, że pod koniec miesiąca zapowiedziana zostanie kolejna odsłona cyklu Borderlands. Studio Gearbox Software opublikowało sugerującą to grafikę, wykonaną w specyficznym stylu tej marki.

Borderlands 2 pozostaje najlepiej ocenianą grą w dorobku studia Gearbox Software. - Borderlands 3 zostanie zapowiedziane pod koniec marca?  - wiadomość - 2019-03-13
Borderlands 2 pozostaje najlepiej ocenianą grą w dorobku studia Gearbox Software.

Mamy coraz większą pewność, że pod koniec tego miesiąca zostanie zapowiedziana nowa odsłona cyklu Borderlands. Studio Gearbox Software wrzuciło na Twittera obrazek z datą 28 marca i napisem Boston. Wyraźnie wskazuje to na konwent PAX East, który odbędzie się tego dnia w tym właśnie mieście.

Grafika wykonana jest w kreskówkowej stylistyce typowej dla cyklu Borderlands, więc raczej nie ma wątpliwości, że autorom chodzi o tę serię. Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu studio Gearbox Software ogłosiło, iż podczas PAX East zorganizuje panel, na którym zapowiedziane zostaną nowe projekty. Nie wspomniano wtedy o żadnej konkretnej marce, ale większość fanów założyła, że chodzi o Borderlands 3.

Nie jest tajemnicą, że autorzy od wielu lat pracują nad kontynuacją serii. W 2017 roku pokazali demo technologiczne, prezentujące sceny wyraźnie osadzone w uniwersum tego cyklu. Wkrótce potem poinformowano, że projektem zajmuje się 90% deweloperów zatrudnionych w studiu.

Gracze wyczekują rychłej zapowiedzi Borderlands 3 także dlatego, że będąca wydawcą marki firma Take-Two Interactive poinformowała, iż do marca 2020 roku ukaże się nowa odsłona jednej z najważniejszych serii w ofercie tej firmy.

Warto na koniec wspomnieć, że wiele wskazuje na to, iż w produkcji znajduje się także Borderlands: Game of the Year Edition, czyli remaster pierwszej części cyklu. Mamy więc nadzieję, że oba projekty zostaną zapowiedziane na PAX East.

Borderlands 3 zostanie zapowiedziane pod koniec marca?  - ilustracja #2

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi newsami o Borderlands 3? Poznać innych graczy? Znaleźć pomoc? Wpadnij na naszą grupę Borderlands 3 POLSKA.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Recenzja gry Borderlands 2 - tak powinno się robić sequele!
  3. Borderlands 2 - poradnik do gry