Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2019, 12:05

Borderlands - zapowiedź remastera pierwszej odsłony cyklu coraz bliżej

W bazie danych tajwańskiej agencji zajmującej się przydzielaniem kategorii wiekowych pojawiła się wzmianka o Borderlands: Game of the Year Edition. Sugeruje to, że wkrótce czeka nas oficjalne ujawnienie remastera pierwszej odsłony cyklu.

Mamy nadzieję, że twórcy nie każą nam długo czekać na oficjalną zapowiedź remastera. - Borderlands -  zapowiedź remastera pierwszej odsłony cyklu coraz bliżej  - wiadomość - 2019-01-07
Mamy nadzieję, że twórcy nie każą nam długo czekać na oficjalną zapowiedź remastera.

W maju ubiegłego roku pojawiły się doniesienia odnośnie remastera pierwszej części cyklu Borderlands. Wtedy źródłem była strona koreańskiej agencji zajmującej się przydzielaniem kategorii wiekowych. Teraz ta sama produkcja, nosząca tytuł Borderlands: Game of the Year Edition, została znaleziona w bazie danych analogicznej tajwańskiej organizacji.

Od maja o projekcie było cicho, więc część graczy zaczęła wątpić w istnienie remastera. Ponowne jego pojawienie się powinno rozwiać obawy. Ponadto baza danych Taiwan Digital Game Rating Committee zawiera jedną nową informację, według której za odświeżoną wersję klasyka odpowiada studio Blind Squirrel Entertainment.

W bazie danych Taiwan Digital Game Rating Committee znajdują się tylko wzmianki o wersjach na PlayStation 4 oraz Xbox One, ale Borderlands: Game of the Year Edition prawie na pewno zmierza również na PC, zwłaszcza że wersja pecetowa została wymieniona na stronie koreańskiej agencji.

Na razie nie wiadomo nic o samym remasterze, ale możemy spokojnie założyć, że dostaniemy grę ze wszystkimi dodatkami, czyli The Zombie Island of Dr. Ned, Mad Moxxi's Underdome Riot, The Secret Armory of General Knoxx oraz Claptrap's New Robot Revolution, a główną atrakcją będzie odświeżona oprawa graficzna.

Przypomnijmy, że pierwsze Borderlands trafiło do sprzedaży w 2009 roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Remaster będzie debiutem produkcji na PlayStation 4. W przypadku Xboksa One pierwsza część dostępna jest w ramach wstecznej kompatybilności.

  1. Oficjalna strona serii Borderlands
  2. Borderlands - recenzja gry