Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2019, 11:00

autor: AlexB

Jack Black założył na YouTube kanał o grach i podbił serca widzów

Nieco ponad dwa tygodnie temu znany aktor i muzyk Jack Black założył na YouTube kanał Jablinski Games, na którym ma zajmować się grami. W siedem dni, bez publikacji choćby jednego konkretnego materiału, zdobył on milion subskrypcji. Obecnie licznik ten dobija do 3 milionów.

Jack Black bez wątpienia należy do grona najbardziej lubianych gwiazd Hollywood. Wszystko dzięki jego charyzmie oraz sympatycznemu wyglądowi. Talent Amerykanina możemy podziwiać zarówno w filmach kinowych, jak i na scenie podczas występów zespołu rockowego Tenacious D, którego jest wokalistą i gitarzystą. Ostatnio Black postanowił sprawdzić się w innej dziedzinie, a mianowicie w nagrywaniu filmików na YouTube na temat gier. Jablinski Games, gdyż tak nazywa się jego kanał, powstał 21 grudnia. Tego samego dnia opublikowany został trwający niespełna pół minuty zwiastun, na którym muzyk i aktor odgraża się, że będzie większy niż Ninja (który ostatnio pochwalił się, że za publiczne granie w Fortnite zarobił prawie 10 milionów dolarów) i PewDiePie. Trzeba przyznać, że jest na doskonałej drodze, by to osiągnąć.

Jack Black z impetem zakończył ubiegły rok i wszedł w nowy. - Jack Black założył na YouTube kanał o grach i podbił serca widzów - wiadomość - 2019-01-07
Jack Black z impetem zakończył ubiegły rok i wszedł w nowy.

Krótki trailer Jablinski Games obejrzało już niemal 9 milionów osób. Tylko na jego podstawie, w siedem dni Black zdobył milion subskrypcji, za co nie omieszkał podziękować w oddzielnym filmie (który przekroczył 8 milionów odsłon). Dopiero w ubiegły piątek na kanale ukazała się pierwsza pełnoprawna produkcja, w której Jack i jego syn Sammy odwiedzają Pinball Hall of Fame w Las Vegas, gdzie można zobaczyć maszyny z lat 40., 30. a nawet 20. ubiegłego wieku (choć urządzenie pochodzące z tego ostatniego okresu ma mało wspólnego z graniem, gdyż tylko wyświetla film z bokserskiej walki Jacka Dempseya z Georgesem Carpentierem). Materiał można obejrzeć poniżej.

Film z Pinball Hall of Fame spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony społeczności YouTube (liczba łapek w górę przekroczyła liczbę 627 tysięcy, a wyświetleń zbliża się do 5 milionów), co jeszcze bardziej dało kanałowi „kopa”. Jablinski Games niedługo powinno osiągnąć trzy miliony subskrypcji.

Jacka Blacka mogliśmy ostatnio oglądać między innymi w Zegarze czarnoksiężnika. - Jack Black założył na YouTube kanał o grach i podbił serca widzów - wiadomość - 2019-01-07
Jacka Blacka mogliśmy ostatnio oglądać między innymi w Zegarze czarnoksiężnika.

Cała ta inicjatywa jest ponoć pomysłem syna Blacka. Aktor i muzyk zakomunikował to w charakterystyczny dla siebie, humorystyczny sposób:

Dla jasności, nie jest to żadne komercyjne przedsięwzięcie. To po prostu mój syn. Trzyma mnie jako zakładnika (…)... Pomocy...

Widzowie jednak raczej nie mają nic przeciwko, by Black został w niewoli nieco dłużej. Wielu ciekawi bowiem fakt, jak będą wyglądały jego kolejne produkcje publikowane na koncie Jablinski Games. Mają się one ukazywać co piątek.

Jack Black założył na YouTube kanał o grach i podbił serca widzów - ilustracja #3

Warto pamiętać, że nie jest to pierwszy tak bezpośredni kontakt Jacka Blacka z grami. Wcześniej mogliśmy go zobaczyć w głównej roli w nietypowej grze akcji Brutal Legend. Ponadto użyczył on głosu w przygodówce Broken Age oraz komputerowej adaptacji King Konga Petera Jacksona.