Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3X360XBOXPS2NDSPSPGCN
Okładka Peter Jackson's King Kong (PC)
OkładkaPeter Jackson's King Kong (PC)

Peter Jackson's King Kong

King Kong to przygodowa gra akcji, która powstała w oparciu o „remake” filmu pod tym samym tytułem, wyreżyserowanego przez Petera Jacksona (m.in. trylogia Władcy Pierścieni).

Przygodowe | FPP | TPP | filmy | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Peter Jackson's King Kong Premiera

anulowana

PS3

13lis2005

PSP

17lis2005

PC PS2 XBOX GCN

22lis2005

X360 NDS

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Peter Jackson's King Kong

Far Cry

Turok: Łowca dinozaurów

Turok Evolution

King Kong to przygodowa gra akcji, która powstała w oparciu o „remake” filmu z 2005 roku pod tym samym tytułem, wyreżyserowanego przez Petera Jacksona (m.in. trylogia Władcy Pierścieni). Gracz wcieli się tutaj w rolę scenarzysty Jacka Driscolla, który wraz z ekipą wiernych towarzyszy trafia na fantastyczną wyspę, gdzie najwyraźniej czas stanął w miejscu. Żyją tam bowiem dinozaury, a nad całą menażerią pieczę trzyma olbrzymi goryl – tytułowy król małp.

Akcję obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej, jak i trzeciej osoby. W zależności od tego, kto jest aktualnie głównym bohaterem (program umożliwia również sporadyczne wcielenie się w King Konga), położenie kamery zmienia się, aby ułatwić graczowi orientację. Fabuła programu jest ściśle powiązana z filmem co sprawia, że wydarzenia gry następują po sobie w ściśle określonym porządku. Przykładowo, gracz sterując postacią Jacka musi unikać ataku tyranozaura i odciągać go od reszty drużyny tak, aby pozostali uporali się z otwarciem olbrzymiej bramy. Kiedy zadanie zostanie wykonane, automatycznie stajemy się King Kongiem, który w krótkim pojedynku musi pozbyć się dinozaura. Ciągłe zmiany tego typu powodują, że opowieść zmienia się w zawrotnym tempie, ale jest również liniowa aż do bólu. Producent gry – koncern UbiSoft – zadbał, aby gracz miał duże pole manewru podczas nierównej walki z ogromnymi stworami. Program kładzie ogromny nacisk na interakcję z otoczeniem, a także z członkami naszej drużyny. Użytkownik może podnosić walające się tu i ówdzie bronie, aby pomóc sobie w walce, może również wręczyć je kompanom, jak również zapalić je i z ich pomocą wywołać pożar w najbliższej okolicy.

King Kong oferuje oprawę audiowizualną na miarę XXI wieku. Wyspa, na której przyjdzie się zmagać graczom, zrealizowana jest z ogromnym rozmachem i wręcz zachwyca bogactwem roślinności. Również zamieszkująca okolicę fauna wykonana jest bardzo ładnie. Ryk tyranozaura, który przedziera się przez las łamiąc po drodze wszystkie drzewa, na długo zapada w pamięć i sprawia, że grasujących w okolicy potworów można się naprawdę przestraszyć...

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD / 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 2201 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Peter Jackson's King Kong cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Peter Jackson's King Kong

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Peter Jackson's King Kong Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Standard - Pentium 4 2.5 GHz
 • 512MB RAM
 • karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
 • 1.5 GB HDD. Digital Download - Pentium 4 3 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256MB (GeForce 6800/ATI X1800 lub lepsza)
 • 6 GB HDD
 • Windows XP
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • HDTV 720p
PC
PS2
XBOX
GCN
X360
PS3
PSP
NDS