Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2
Okładka Primal (PS2)
OkładkaPrimal (PS2)

Primal PS2

Jen i Scree – dziewczyna i gargulec, wyruszają w przygodę pełną zagadek, walk, istot niesłychanej urody, ale także postaci okrucieństwa i wrodzonego zła. Czy przywrócisz równowagę sil w fantastycznym świecie Oblivion?

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Primal Premiera PS2

25marca2003

pudełko PL

10kwietnia2003

Jen przychodzi na koncert swojego chłopaka. Ostra, rockowa muzyka, klimatyczny klub. Wśród publiki daje się zauważyć przedziwną i przerażającą postać – ktoś mierżący ok. dwóch metrów, potężny w barach i ze święcącymi oczyma wpatruje się w wokalistę. Gdy para opuszcza lokal rozmawiając o dziwnie wyglądającym gościu, ten okazuje swe oblicze i...nie jest to człowiek. Potwór z innego wymiaru porywa chłopaka Jen, a ta poszkodowana w wydarzeniu, trafia do szpitala. Gdy się ocknie, zauważy w ciemnym rogu kolejna dziwna postać nie z tego świata. To Scree – żywy i gadający gargulec, który namawia Jen na pewna podróż, podróż w inny wymiar do fantastycznego świata. Tak oto Jen wyruszy na poszukiwanie swojego narzeczonego, a jednocześnie postara się przywrócić równowagę sił (która została niebezpiecznie zachwiana) świata w którym się znalazła – Oblivion.

W zasady rządzące Oblivionem wprowadza Jen Scree, który przez większość gry nie opuszcza bohaterki. Mamy wiec dwóch bohaterów, ponieważ gracz może w zasadzie w dowolnym momencie przełączać się pomiędzy nimi. I tak Jen potrafi walczyć, podczas gdy Scree popisuje się umiejętnością chodzenia po pionowych ścianach czy kumulowania specjalnej energii, która potem może przekazać Jen, jeśli jej siły zostały w walce nadwątlone. Para zwiedzi kilka światów, a każdy z nich jest zupełnie inny i zamieszkały przez zupełnie inne istoty. W każdym z tych światów Jen zyska nowa moc, a owe atrybuty uaktywnia się poprzez efektownie ukazana w czasie rzeczywistym transformacje naszej bohaterki. W Primal czeka na gracza sporo zagadek, a system sterowania dwoma postaciami doskonale się w ich rozwiązywaniu sprawdza. Walka to domena Jen i najczęściej troczymy ją w jednej z form, które możemy przybrać, gdyż jesteśmy wtedy wyposażeni w ostre pazury, świetlisty miecz, czy też potrafimy oddychać pod woda, szybciej pływać i smagać prądem. Przenosząc się do nowych światów Jen nie traci wcześniej zdobytych mocy tak, więc pod koniec gry mamy spory wachlarz możliwość wynikający z czterech form, w które możemy się transformować. Grę charakteryzuje dość rozbudowany scenariusz, ciekawe i nierzadko dowcipne dialogi, oraz bardzo dobra oprawa audiowizualna.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 184 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Primal: 16+