Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS2
Okładka Legacy of Kain: Soul Reaver 2 (PC)

Legacy of Kain: Soul Reaver 2

Sequel znanej gry akcji o niewiele różniącym się tytule Soul Reaver: Legacy of Kain.

Przygodowe | TPP | wampiry | przygodowe gry akcji

Okładka Legacy of Kain: Soul Reaver 2 (PC)

data premiery gry:

9paź2001

PS2

21lis2001

PC

Soul Reaver 2: Legacy of Kain to sequel znanej gry akcji, o niewiele różniącym się tytule Soul Reaver: Legacy of Kain. Ponownie wcielamy się tu w postać wampira o imieniu Raziel, wygnańca z armii Kaina, który w części pierwszej przemierzał krainę Nasgoth, owładnięty rządzą zemsty na swym byłym, znienawidzonym panu. Tym razem nasz bohater nadal pogrążony w dążeniu do odwetu, przenosi się w czasie w przeszłość, do dawno już zapomnianych czasów i kontynuuje swą krucjatę.

Na swej drodze przez nieznane obszary i krainy, Raziel napotka na całkowicie nieznane rasy istot, odkryje starożytnie, pochłonięte w mrokach przeszłości sekrety oraz stoczy niezliczoną ilość pojedynków z morderczymi przeciwnikami, których dusze wzmocnią jego siłę. W walce pomogą mu oczywiście jego specjalne wampirze zdolności oraz liczne przedmioty i różnego typu broń.

Klimat gry w stosunku do poprzedniej nie uległ zmianie, cała akcja nadal spowita jest mroczną, gotycką atmosferą, a sposób przedstawienia przygód bohatera i ogólna brutalność sprawiają, że jest to pozycja przeznaczona raczej dla dorosłych graczy.

  • Udoskonalona trójwymiarowa oprawa graficzna.
  • Szereg nowych przeciwników między innymi: łowcy wampirów, demony, wojownicy/klerycy Sarafan itp.
  • Dwie strefy, pomiędzy którymi możemy się poruszać: sfera materialna i strefa duchowa (spektralna).
  • Nowe rodzaje broni i wyposażenia, wzmacniające siłę duchową i fizyczną naszego bohatera. Relikty niezbędne do odkrycia licznych sekretów krainy Nosgoth.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1339 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Gry podobne do Legacy of Kain: Soul Reaver 2

Wymagania wiekowe Legacy of Kain: Soul Reaver 2

16+

Wymagania sprzętowe Legacy of Kain: Soul Reaver 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Legacy of Kain: Soul Reaver 2 - recenzja gry
Legacy of Kain: Soul Reaver 2 - recenzja gry

Recenzja 27 grudnia 2001, 13:26

Wspomniałem, że Raziel jest niezwykle sprawny fizycznie i śpieszę dodać, że jego nadludzkie umiejętności przekładają się, jeden do jednego, na cały wachlarz czynności, które jest w stanie wykonać. Wprawdzie wiele doskonałych graficznie i animacyjnie tytułów zdążyło już nas, graczy, przyzwyczaić do tego, że postać na ekranie może być znacznie mniej ułomna od nas samych, zasiadających w świecie przypuszczalnie rzeczywistym (tu wspominam „Heavy Metal F.A.K.K.”, czy choćby :-) pierwszego „Prince of Persia”), niemniej jednak, gdy postawię sobie w jednym rzędzie co bardziej popularne tepepowe postacie, łącznie z Larą Croft, czy właśnie z Julie, wygrywa Raziel ze swoimi nie dającymi się przejrzeć, tajemniczymi oczami, niedelikatnymi trójpalczastymi dłońmi, bezwstydnie obnażonym kręgosłupem, stópkami zdolnymi, na pierwszy rzut oka, skruszyć kamień, wyposażony dodatkowo w parę potarganych błon, zapewne niegdyś wspaniałych skrzydeł. Dzięki tym ostatnim nie jest wprawdzie w stanie wzbić się w powietrze, lecz wystarczają mu do krótkiego szybowania, które znakomicie ułatwia, a często wręcz umożliwia Razielowi przebycie co mniejszych przepaści tudzież innych dziur w ziemi. Jego stalowe palce zaś zdolne są nie tylko zatrzymać wrogom serce bezpośrednim go dotknięciem, ale również wbić się w litą skałę, co czyni zdradzonego wampira niekwestionowanym faworytem na dowolnych zawodach wspinaczkowych. Nieco gorzej – co wydaje się dość dziwne – przedstawia się kwestia walki. Wprawdzie Raziel jest w stanie posługiwać się każdą znalezioną lub zdobytą bronią, począwszy od mieczy, poprzez halabardy i zerwane ze ściany pochodnie, a na zespolonym z nim, straszliwym i niematerialnym, tytułowym Soul Reaverze skończywszy, lecz zestaw ataków, które ma do dyspozycji jest zaskakująco skromny. Trochę szkoda.

PC
PS2