Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2015, 19:20

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Legacy of Kain: Dead Sun - pół godziny rozgrywki z anulowanej gry

W internecie pojawił się nowy materiał ze skasowanej w 2012 roku przez Square Enix gry Legacy of Kain: Dead Sun. Ponad półgodzinne nagranie prezentuje niewidziane nigdy fragmenty rozgrywki z nieukończonej wersji produkcji.

Dead Sun miało być kolejną odsłoną Legacy of Kain, popularnej serii gier akcji stworzonych przez deweloperów z Silicon Knights i Crystal Dynamics. Produkcja, która miała się ukazać na Xboksie 360 i PlayStation 3 (co ciekawe, ponoć niewykluczano też edycji na PS4), powstawała w studiu Climax przez trzy lata, aż w 2012 roku posiadająca prawa do marki firma Square Enix zdecydowała się anulować projekt. Szefostwo japońskiego wydawcy uznało bowiem, że tytuł nie odniesie sukcesu rynkowego i go skasowało. Na szczęście w przyrodzie nic nie ginie – pragnący zachować anonimowość członek ekipy odpowiedzialnej za grę opublikował w internecie trwający ponad pół godziny materiał zawierający fragmenty rozgrywki z wczesnej alfy programu. Znajdziecie go powyżej.

Na filmiku można zobaczyć początkowe etapy Dead Sun, a także sekwencje pokazujące jak miała wyglądać między innymi walka z przeciwnikami oraz eksploracja. Na nagraniu zaprezentowano też The Wetlands – lokację pełniącą rolę ogromnego huba łączącego ze sobą kilka mniejszych poziomów (w tym na przykład podziemia z bossami). Widoczne na materiale spadki płynności wyinkają z faktu, że gameplay pochodzi z wczesnej wersji gry.

Decyzja o anulowaniu projektu Legacy of Kain: Dead Sun nie spodobała się jego twórcom, którzy włożyli w niego wiele wysiłku. Przez pewien czas deweloperzy po godzinach kontynuowali ponoć prace nad produkcją, ostatecznie dali jednak za wygraną. Warto podkreślić, że nie wszystko wylądowało w koszu – oprócz kampanii fabularnej tytuł miał posiadać też tryb multiplayer opracowany przez studio Psyonix. Na jego bazie Square Enix postanowiło stworzyć nastawioną na rozgrywki sieciowe grę Nosgoth.

Akcja Legacy of Kain: Dead Sun miała zostać osadzona wiele lat po wydarzeniach z pierwszej części Soul Reaver. Gracz miał wcielić się w Geina – zupełnie nowego bohatera stworzonego na potrzeby gry. Sama produkcja miała stawiać duży nacisk na warstwę fabularną.