Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2015, 19:20

autor: Pirlond

Legacy of Kain: Dead Sun - pół godziny rozgrywki z anulowanej gry

W internecie pojawił się nowy materiał ze skasowanej w 2012 roku przez Square Enix gry Legacy of Kain: Dead Sun. Ponad półgodzinne nagranie prezentuje niewidziane nigdy fragmenty rozgrywki z nieukończonej wersji produkcji.

Dead Sun miało być kolejną odsłoną Legacy of Kain, popularnej serii gier akcji stworzonych przez deweloperów z Silicon Knights i Crystal Dynamics. Produkcja, która miała się ukazać na Xboksie 360 i PlayStation 3 (co ciekawe, ponoć niewykluczano też edycji na PS4), powstawała w studiu Climax przez trzy lata, aż w 2012 roku posiadająca prawa do marki firma Square Enix zdecydowała się anulować projekt. Szefostwo japońskiego wydawcy uznało bowiem, że tytuł nie odniesie sukcesu rynkowego i go skasowało. Na szczęście w przyrodzie nic nie ginie – pragnący zachować anonimowość członek ekipy odpowiedzialnej za grę opublikował w internecie trwający ponad pół godziny materiał zawierający fragmenty rozgrywki z wczesnej alfy programu. Znajdziecie go powyżej.

Na filmiku można zobaczyć początkowe etapy Dead Sun, a także sekwencje pokazujące jak miała wyglądać między innymi walka z przeciwnikami oraz eksploracja. Na nagraniu zaprezentowano też The Wetlands – lokację pełniącą rolę ogromnego huba łączącego ze sobą kilka mniejszych poziomów (w tym na przykład podziemia z bossami). Widoczne na materiale spadki płynności wyinkają z faktu, że gameplay pochodzi z wczesnej wersji gry.

Decyzja o anulowaniu projektu Legacy of Kain: Dead Sun nie spodobała się jego twórcom, którzy włożyli w niego wiele wysiłku. Przez pewien czas deweloperzy po godzinach kontynuowali ponoć prace nad produkcją, ostatecznie dali jednak za wygraną. Warto podkreślić, że nie wszystko wylądowało w koszu – oprócz kampanii fabularnej tytuł miał posiadać też tryb multiplayer opracowany przez studio Psyonix. Na jego bazie Square Enix postanowiło stworzyć nastawioną na rozgrywki sieciowe grę Nosgoth.

Akcja Legacy of Kain: Dead Sun miała zostać osadzona wiele lat po wydarzeniach z pierwszej części Soul Reaver. Gracz miał wcielić się w Geina – zupełnie nowego bohatera stworzonego na potrzeby gry. Sama produkcja miała stawiać duży nacisk na warstwę fabularną.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.