Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nosgoth (PC)
OkładkaNosgoth (PC)

Nosgoth PC

War for Nosgoth

Zrealizowana w modelu free-to-play trzecioosobowa gra akcji, przeznaczona do zabawy w trybie multiplayer. Akcja tytułu osadzona została w uniwersum znanym z kultowej serii Legacy of Kain, choć sama fabuła nie kontynuuje wątków swych poprzedniczek.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | sieciowe | wampiry

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nosgoth Premiera PC

anulowana

producent: Psyonix wydawca: Square-Enix / Eidos wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nosgoth

Team Fortress 2

Shadow Realms

Battleborn

Nosgoth to trzecioosobowa gra akcji free-to-play przeznaczona do rozgrywek wieloosobowych, osadzona w uniwersum znanym z kultowej serii slasherów Legacy of Kain. Tytuł nie kontynuuje fabuły wspomnianego cyklu, nie uświadczymy w nim też znanych bohaterów. Co więcej, za jego powstanie nie odpowiada studio Crystal Dynamics, lecz mniejsze Psyonix, specjalizujące się w pracach nad trybami multiplayer w różnych grach (zespół ten maczał palce w produkcji m.in. Bulletstorm, Gears of War czy Mass Effect 3).

Jak wspomniano, omawiana produkcja ma niewiele wspólnego z poprzednimi odsłonami serii Legacy of Kain – dotyczy to również opowiadanej przez nią historii. Światem Nosgoth wstrząsa wojna między ludźmi a wampirami. Obie rasy dążą do dominacji nad całą krainą, przy czym homo sapiens wykorzystują do tego celu zaawansowaną technologię, podczas gdy krwiopijcy polegają na dzikiej sile i wyjątkowych talentach, którymi obdarzyła ich natura. Konflikt ten został umiejscowiony po wydarzeniach mających miejsce w grze Legacy of Kain: Soul Reaver.

Jak nietrudno odgadnąć, Nosgoth daje nam możliwość stanięcia po stronie jednej lub drugiej rasy. Obie oferują zupełnie inny model rozgrywki – różnica między nimi tkwi przede wszystkim w fakcie, że ludzie atakują na dystans (używając łuków, kusz, wyrzutni granatów, miotaczy ognia i tym podobnych środków zagłady), podczas gdy wampiry muszą dążyć do walki w zwarciu. Nie są jednak poszkodowane na korzystaniu z takiej taktyki, jako że dobrze je do niej przysposobiono – krwiopijcy są szybcy i wytrzymali, a do tego niektórzy spośród nich potrafią latać lub przemieszczać się, wykonując potężne skoki.

Obie strony konfliktu oferują po trzy klasy postaci do wyboru. Wśród ludzi dostępni są Scout (snajper z łukiem), Alchemist (adeptka tajemnych sztuk, miotająca rozmaite wybuchowe specyfiki) i Hunter (wytrzymały kusznik, nadający się do bardziej bezpośrednich starć). Z kolei szeregi wampirów zasilają Reaver (specjalizujący się w cichym eliminowaniu przeciwników), Tyrant (silnoręki wojownik, dążący do otwartego pojedynku) i Sentinel (wyposażony w skrzydła, które pozwalają mu błyskawicznie przemieszczać się i pikować na głowy wrogów, porywając ich w powietrze). Co więcej, długie granie daną „profesją” owocuje nabywaniem przez nią doświadczenia, dzięki czemu odblokowujemy nowe bronie, umiejętności itp.

Jak przystało na spadkobiercę serii Legacy of Kain, omawiany tytuł oferuje mroczny klimat i nie stroni od brutalności – starciom towarzyszy obfity rozlew krwi, nie brakuje też odciętych członków. Nosgoth oferuje szczegółową i efektowną oprawę wizualną, czemu towarzyszą stosunkowo wysokie wymagania sprzętowe. Przynależność do gatunku free-to-play owocuje również występowaniem w grze mikropłatności, związanych z kupowaniem nowego oręża czy zdolności dla poszczególnych klas postaci. Nie są to jednak bonusy, które gwarantowałyby przewagę na polu walki – deweloper postawił sobie bowiem za punkt honoru, by nie był to tytuł z rodzaju „pay-to-win”.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nosgoth: 18+

Nosgoth Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.0 GHz
  • 2 GB RAM (8 GB RAM - Vista/7/8)
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260+ lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8