Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nosgoth (PC)

Nosgoth PC

War for Nosgoth

Zrealizowana w modelu free-to-play trzecioosobowa gra akcji, przeznaczona do zabawy w trybie multiplayer. Akcja tytułu osadzona została w uniwersum znanym z kultowej serii Legacy of Kain, choć sama fabuła nie kontynuuje wątków swych poprzedniczek.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | sieciowe | multiplayer | wampiry

PC Windows
Okładka Nosgoth (PC)

producent: Psyonix

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Nosgoth to trzecioosobowa gra akcji free-to-play przeznaczona do rozgrywek wieloosobowych, osadzona w uniwersum znanym z kultowej serii slasherów Legacy of Kain. Tytuł nie kontynuuje fabuły wspomnianego cyklu, nie uświadczymy w nim też znanych bohaterów. Co więcej, za jego powstanie nie odpowiada studio Crystal Dynamics, lecz mniejsze Psyonix, specjalizujące się w pracach nad trybami multiplayer w różnych grach (zespół ten maczał palce w produkcji m.in. Bulletstorm, Gears of War czy Mass Effect 3).

Jak wspomniano, omawiana produkcja ma niewiele wspólnego z poprzednimi odsłonami serii Legacy of Kain – dotyczy to również opowiadanej przez nią historii. Światem Nosgoth wstrząsa wojna między ludźmi a wampirami. Obie rasy dążą do dominacji nad całą krainą, przy czym homo sapiens wykorzystują do tego celu zaawansowaną technologię, podczas gdy krwiopijcy polegają na dzikiej sile i wyjątkowych talentach, którymi obdarzyła ich natura. Konflikt ten został umiejscowiony po wydarzeniach mających miejsce w grze Legacy of Kain: Soul Reaver.

Jak nietrudno odgadnąć, Nosgoth daje nam możliwość stanięcia po stronie jednej lub drugiej rasy. Obie oferują zupełnie inny model rozgrywki – różnica między nimi tkwi przede wszystkim w fakcie, że ludzie atakują na dystans (używając łuków, kusz, wyrzutni granatów, miotaczy ognia i tym podobnych środków zagłady), podczas gdy wampiry muszą dążyć do walki w zwarciu. Nie są jednak poszkodowane na korzystaniu z takiej taktyki, jako że dobrze je do niej przysposobiono – krwiopijcy są szybcy i wytrzymali, a do tego niektórzy spośród nich potrafią latać lub przemieszczać się, wykonując potężne skoki.

Obie strony konfliktu oferują po trzy klasy postaci do wyboru. Wśród ludzi dostępni są Scout (snajper z łukiem), Alchemist (adeptka tajemnych sztuk, miotająca rozmaite wybuchowe specyfiki) i Hunter (wytrzymały kusznik, nadający się do bardziej bezpośrednich starć). Z kolei szeregi wampirów zasilają Reaver (specjalizujący się w cichym eliminowaniu przeciwników), Tyrant (silnoręki wojownik, dążący do otwartego pojedynku) i Sentinel (wyposażony w skrzydła, które pozwalają mu błyskawicznie przemieszczać się i pikować na głowy wrogów, porywając ich w powietrze). Co więcej, długie granie daną „profesją” owocuje nabywaniem przez nią doświadczenia, dzięki czemu odblokowujemy nowe bronie, umiejętności itp.

Jak przystało na spadkobiercę serii Legacy of Kain, omawiany tytuł oferuje mroczny klimat i nie stroni od brutalności – starciom towarzyszy obfity rozlew krwi, nie brakuje też odciętych członków. Nosgoth oferuje szczegółową i efektowną oprawę wizualną, czemu towarzyszą stosunkowo wysokie wymagania sprzętowe. Przynależność do gatunku free-to-play owocuje również występowaniem w grze mikropłatności, związanych z kupowaniem nowego oręża czy zdolności dla poszczególnych klas postaci. Nie są to jednak bonusy, które gwarantowałyby przewagę na polu walki – deweloper postawił sobie bowiem za punkt honoru, by nie był to tytuł z rodzaju „pay-to-win”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Gry podobne do Nosgoth

Wymagania wiekowe Nosgoth

18+

Wymagania sprzętowe Nosgoth

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.0 GHz
  • 2 GB RAM (8 GB RAM - Vista/7/8)
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260+ lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Nosgoth - darmowa gra z uniwersum Legacy of Kain wkrótce dokona żywota
Nosgoth - darmowa gra z uniwersum Legacy of Kain wkrótce dokona żywota

wiadomość8 kwietnia 2016

Nosgoth, sieciowa gra akcji osadzona w uniwersum Legacy of Kain, wkrótce zakończy swój żywot. Firma Square Enix poinformowała, że serwery będą działać do 31 maja bieżącego roku.

Legacy of Kain: Dead Sun - pół godziny rozgrywki z anulowanej gry
Legacy of Kain: Dead Sun - pół godziny rozgrywki z anulowanej gry

wiadomość23 lutego 2015

W internecie pojawił się nowy materiał ze skasowanej w 2012 roku przez Square Enix gry Legacy of Kain: Dead Sun. Ponad półgodzinne nagranie prezentuje niewidziane nigdy fragmenty rozgrywki z nieukończonej wersji produkcji.

Wieści ze świata (Driver 5, Nosgoth, Dying Light) 4/2/2015
Wieści ze świata (Driver 5, Nosgoth, Dying Light) 4/2/2015

wiadomość4 lutego 2015

Dziś piszemy m.in. o anulowanej grze Driver 5, popularności bety Nosgoth oraz aktualizacji do Dying Light. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Nosgoth, Void Destroyer, Trials Fusion) 23/1/2015
Wieści ze świata (Nosgoth, Void Destroyer, Trials Fusion) 23/1/2015

wiadomość23 stycznia 2015

Dziś piszemy m.in. o starcie otwartej bety gry Nosgoth, premierze Void Destroyer oraz wprowadzeniu trybu wieloosobowego do Trials Fusion. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nosgoth – otwarte bata testy spin-offu serii Legacy of Kain
Nosgoth – otwarte bata testy spin-offu serii Legacy of Kain

wiadomość14 stycznia 2015

Firma Square Enix ogłosiła, że 21 stycznia rozpoczną się otwarte beta testy Nosgoth – trzecioosobowej gry akcji free-to-play w uniwersum serii Legacy of Kain. Informacja ta jest o tyle interesująca, że jak na razie omawianą produkcję może wypróbowywać tylko część zainteresowanych graczy w ramach zamkniętej bety.