Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2016, 19:58

autor: Góral

Nosgoth - darmowa gra z uniwersum Legacy of Kain wkrótce dokona żywota

Nosgoth, sieciowa gra akcji osadzona w uniwersum Legacy of Kain, wkrótce zakończy swój żywot. Firma Square Enix poinformowała, że serwery będą działać do 31 maja bieżącego roku.

Nosgoth - darmowa gra z uniwersum Legacy of Kain wkrótce dokona żywota - ilustracja #1

Mamy złe wieści dla wszystkich fanów sieciowego Nosgoth. Firma Square Enix poinformowała bowiem, że produkcja dostępna w otwartych beta testach od stycznia 2015 roku wkrótce zakończy żywot. Serwery mają działać do 31 maja bieżącego roku, a później zostaną wyłączone na zawsze. Powodem takiej a nie innej decyzji jest niewystarczająca popularność. Według wydawcy, tytuł studia Psyonix nie rozwinął się na tyle, by móc finansować bieżącą działalność. Cóż, rynek gier free-to-play to trudne pole walki, na którym świetnie radzą sobie tylko nieliczni.

Wraz z tym ogłoszeniem, poruszono także kilka innych kwestii, związanych chociażby ze zwrotami pieniędzy za dokonane zakupy. Przede wszystkim od teraz gracze nie mogą już nabywać niczego za prawdziwą walutę, a środki za transakcje dokonane po 1 marca bieżącego roku zostaną automatycznie zwrócone ich właścicielom w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Zakupione elementy nie znikną z Waszego konta, a w razie jakichkolwiek problemów można się kontaktować z działem pomocy. Ponadto poinformowano, że produkcja nie doczeka się już żadnych aktualizacji, nie będzie kolejnych sezonów ligowych, a Nosgoth Cups dostępne ma być jeszcze tylko w kwietniu. Oprócz tego warto wspomnieć, że śmierć Nosgoth nie wpłynie na dalsze losy marki Legacy of Kain.

Nosgoth - darmowa gra z uniwersum Legacy of Kain wkrótce dokona żywota - ilustracja #2

Nosgoth jest trzecioosobową grą akcji udostępnianą w modelu biznesowym free-to-play. Podczas rozgrywki wcielamy się w członków dwóch zwalczających się ras – ludzi i wampirów. Ci pierwsi specjalizują się w walce dystansowej przy użyciu broni palnej, łuków i nie tylko. Z kolei bestie nie dysponują takimi gadżetami, więc atakują bezpośrednio. Nie są jednak wystawione na odstrzał, gdyż są szybsze i wytrzymalsze od ludzi. Oczywiście w grze nie brakuje rozmaitych klas postaci i umiejętności, a podczas zabawy liczy się współpraca z pozostałymi członkami drużyny.