Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Tomb Raider 5: Chronicles (PC)

Tomb Raider 5: Chronicles PC

Piąta pełnoprawna odsłona bestsellerowego cyklu Tomb Raider, w której wcielamy się ponownie w postać urodziwej angielskiej podróżniczki i poszukiwaczki skarbów, Lary Croft.

Akcji | TPP | platformówki 3D | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Tomb Raider 5: Chronicles (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21listopada2000

16grudnia2000

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W Tomb Raider: Chronicles, podobnie jak w pozostałych częściach słynnej serii gier action-adventure, wcielamy się w postaci Lary Croft, urodziwej angielskiej podróżniczki i łowczyni skarbów. Po rzekomej śmierci bohaterki w poprzedniej części, jej przyjaciele wspominają dawne wyprawy Lary.

W retrospektywnych misjach będziemy przemierzać Rzym w poszukiwaniu legendarnego Kamienia Filozoficznego, przy czym okaże się, że tego osławionego artefaktu poszukują również dwaj oponenci panny Croft - Pierre DuPont i Larson Conway. W Rosji Lara będzie chciała odnaleźć Włócznię Przeznaczenia, ścigając się przy tym z tamtejszą mafią. W kolejnej misji cofniemy się do nastoletnich czasów bohaterki, badając wraz z Ojcem Dunhamem irlandzką wyspę. Ostatnia z czterech przygód ma miejsce w nowoczesnym wieżowcu należącym do Wernera von Croya.

Rozgrywka w Chronicles jest rozwinięciem systemu znanego z poprzednich części. Pośród nowinek znalazła się umiejętność chodzenia po linie czy huśtania się na drążku. Na graczy czeka mnóstwo wspinaczek, skakania po platformach, rozwiązywania zagadek logicznych oraz szukania sekretnych przedmiotów.

Tomb Raider: Chronicles w wersji na komputery osobiste został wyposażony w edytor poziomów, dzięki któremu każdy może samodzielnie zaprojektować własne etapy gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 1168 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI Tomb Raider 5: Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tomb Raider 5: Chronicles

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Tomb Raider 5: Chronicles - recenzja gry
Tomb Raider 5: Chronicles - recenzja gry

Recenzja 12 lutego 2001, 12:57

Jeśli chodzi o sterowanie poczynaniami Lary to pozostało ono praktycznie nie zmienione, a dla tych, którzy jeszcze nie grali w żadną część serii autorzy jak zwykle przygotowali sekcję treningową, w której szybko można się nauczyć podstawowych ruchów. Brakuje jednak nauki posługiwania się liną, co moim zdaniem bardzo by się przydało gdyż wskazówki na ten temat zamieszczone w instrukcji (notabene nareszcie wydrukowanej na kolorowym papierze) są zbyt lakoniczne.