Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCANDiOS
Okładka Tomb Raider II: The Dagger of Xian (PC)

Tomb Raider II: The Dagger of Xian

Tomb Raider II

Kontynuacja przełomowej przygodówki akcji z 1996 roku, w której śledziliśmy losy nietuzinkowej Lary Croft, eksplorującej antyczne grobowce na całym świecie w poszukiwaniu cennych znalezisk archeologicznych.

Akcji | TPP | platformówki 3D | przygodowe gry akcji

Okładka Tomb Raider II: The Dagger of Xian (PC)

data premiery gry:

15lis1997

PC

3gru2014

iOS

28paź2015

AND

Piękna pani archeolog powraca! Tym razem do rozwiązania jest sprawa tajemniczego sztyletu z świątyni Xian. W drodze do celu Lara Croft odwiedzi wiele ciekawych miejsc m.in. Wenecję, Wielki Mur Chiński, Tybet, a nawet głębiny morskie.

Legenda głosi, że gdy wbijesz w swe serce sztylet Xian, zyskasz potęgę smoka. W Starożytnych Chinach moc ta należała do Cesarza, nikt nie był w stanie zmierzyć się z jego potężną armią. Wysuwał on roszczenia do ogromnych terytoriów pragnąc włączyć je do Chin. Ostatnia, rozstrzygająca bitwa przyniosła mu jednak klęskę.

O ile wszystkie okoliczne ludy podporządkowały się wojowniczy Mnisi z Tybetu nie zamierzali ustąpić i bohatersko walczyli przeciw złej potędze Cesarza. Znając moc drzemiącą w sztylecie, zdołali wydrzeć go z serca Cesarskiego Smoka i zetrzeć w proch Władcę wraz z całym wojskiem. Sztylet powrócił na zawsze w bezpieczne miejsce za Wielkim Murem, a teraz na jego poszukiwania wyruszają trzy rywalizujące ze sobą osoby, w tym Lara Croft.

Zastosowanie akceleratorów grafiki bardzo poprawiło grafikę w stosunku do pierwszej części tej gry. Nasza bohaterka została "wyposażona" w wiele nowych elementów. Od nowych ruchów (np. skok z półobrotem) po nowe rodzaje uzbrojenia. Na naszej drodze stanie cała gama nowych przeciwników.

W wersji GOLD znalazł się dodatek Golden Mask, z czterema nowymi poziomami rozgrywającymi się w opuszczonej kopalni na Alasce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8,6 / 10 na podstawie 824 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Tomb Raider II: The Dagger of Xian

Klasyfikacja PEGI Tomb Raider II: The Dagger of Xian

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tomb Raider II

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 32MB RAM, akcelerator 3D

Remastery pierwszych trzech Tomb Raiderów skasowane
Remastery pierwszych trzech Tomb Raiderów skasowane

wiadomość22 marca 2018

Studio Realtech VR nie pracuje już nad odświeżonymi wersjami Tomb Raiderów 1-3. O zakończeniu produkcji twórcy poinformowali za pośrednictwem Twittera. Square Enix wyjaśniło, że stało się tak, ponieważ deweloper nie zatroszczył się o prawa do remasterowania przygód Lary Croft.

Trylogia Tomb Raider zostanie zremasterowana przez studio Realtech VR
Trylogia Tomb Raider zostanie zremasterowana przez studio Realtech VR

wiadomość11 marca 2018

Zespół Realtech VR ma w planach zremasterowanie trzech pierwszych części cyklu Tomb Raider. Zamiast samodzielnych gier dostaniemy darmowe aplikacje, które do działania będą wymagały oryginalnych DOS-owych wersji tych produkcji, kupionych w serwisie Steam.

Demo fanowskiego remake'u Tomb Raidera II dostępne w sieci
Demo fanowskiego remake'u Tomb Raidera II dostępne w sieci

wiadomość1 września 2017

Twórcy fanowskiego remake'u Tomb Raidera II, zatytułowanego Tomb Raider: Dagger of Xian, opublikowali jego grywalną wersję demonstracyjną. Tytuł od podstaw odtwarza oryginał, korzystając z silnika Unreal Engine 4.

Lara Croft - królowa jest tylko jedna
Lara Croft - królowa jest tylko jedna

wiadomość12 września 2015

Premiera nowych przygód Lary Croft zbliża się wielkimi krokami, warto więc cofnąć się nieco w czasie i pochylić nad historią marki Tomb Raider.

Tomb Raider II – klasyczna odsłona przygód Lary Croft rozpoczeła podbój iOS
Tomb Raider II – klasyczna odsłona przygód Lary Croft rozpoczeła podbój iOS

wiadomość8 grudnia 2014

Na App Store zadebiutowała konwersja Tomb Raider II, czyli klasycznej przygodowej gry akcji, wydanej pierwotnie na pecety i konsolę PlayStation siedemnaście lat temu.

PC
iOS
AND