Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS1PC
Okładka Fade to Black (PS1)

Fade to Black

Fade to Black to kontynuacja futurystycznej gry przygodowo-zręcznościowej zatytułowanej Flashback: The Quest for Identity, która w połowie 1993 roku przyniosła sławę francuskiemu zespołowi Delphine Software.

Przygodowe | TPP | strzelanki | przygodowe gry akcji

Okładka Fade to Black (PS1)

data premiery gry:

2mar1995

PC

28cze1996

PS1
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fade to Black jest przygotowaną przez francuskie studio Delphine Software kontynuacją bardzo popularnej dwuwymiarowej przygodowej platformówki wydanej w połowie 1993 roku, zatytułowanej Flashback: The Quest for Identity. Gra porzucała przestarzałą technologię i wkroczyła w trzeci wymiar, stając się pierwszym w historii tytułem ukazującym akcję z perspektywy trzeciej osoby (TPP).

Fabuła

Gracz wciela się ponownie w postać Conrada B. Harta – agenta organizacji GBI (Galaxia Bureau of Investigation), który ponownie musi stawić czoła złowieszczym Obcym nazywanym Morphami. Kosmiczni prześladowcy chwytają Conrada, kiedy ten przez pięćdziesiąt lat, jakie upłynęły od ostatniej przygody i zniszczenia planety Morphów, dryfuje w uśpieniu na statku kosmicznym. Główny bohater zostaje osadzony w więzieniu New Alcatraz, skąd zostaje uratowany przez niejakiego Johna O’Connora.

Główny bohater staje w obliczu inwazji Morphów, a jedynymi istotami, które mogą mu pomóc w nierównej walce, są tajemniczy Starożytni.

Mechanika

Fade to Black jest strzelanką, w której gracz obserwuje akcję z kamery umiejscowionej ponad ramieniem postaci. Jako że była to pierwsza tego typu gra w historii, większość aspektów związanych zarówno z poruszaniem się, jak i strzelaniem nie była jeszcze odpowiednio przemyślana i przygotowana.

Bohater może poruszać się w dowolną stronę, a także kucać, dzięki czemu jest w stanie uniknąć wrogiego ostrzału – co było ogromnym krokiem wstecz w stosunku do części pierwszej, w której bardzo dobrze animowana postać Conrada mogła nie tylko kucać, ale także skakać czy nawet turlać się.

Do dyspozycji gracza oddano kilka rodzajów broni, skutecznie eliminującej zagrożenie ze strony Morphów, ale spora część zabawy polega także na rozwiązywaniu zagadek środowiskowych odblokowujących nowe części lokacji.

Kwestie techniczne

Prace nad grą rozpoczęły się w 1993 roku. Początkowo miała ona nosić tytuł Crossfire, jednakże ostatecznie wycofano się z tego pomysłu. Animacje głównego bohatera zostały wykonane techniką motion capture.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 3,6 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fade to Black

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS1