Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1PC
Okładka Crusaders of Might and Magic (PS1)

Crusaders of Might and Magic

Wyprodukowana przez 3DO Company poboczna odsłona popularnej serii Might and Magic, zrealizowana w formie dynamicznej, trzecioosobowej gry akcji z elementami RPG.

Akcji | TPP | fantasy | Might & Magic

Okładka Crusaders of Might and Magic (PS1)

producent: 3DO Company

wydawca: 3DO Company

data premiery gry:

10gru1999

PC

29lut2000

PS1

Świat magii i miecza znany z kultowych serii gier fabularnych i strategicznych spod znaku Might and Magic przez lata zyskał miliony fanów. Byli jednak i tacy gracze, których nie interesował gatunek lansowany przez twórców sagi - New World Computing. Dla nich właśnie nowy wydawca serii, firma 3DO postanowiła stworzyć dynamiczną grę akcji, ukazaną z perspektywy trzeciej osoby. W liczącej sobie 13 lat historii serii Crusaders of Might and Magic był pierwszym takim spin-offem, mającym przyciągnąć rzesze nowych graczy.

W grze wcielamy się w rolę Drake’a - wojownika biegle posługującego się mieczem i magią, szukającego zemsty za masakrę, dokonaną przed laty w jego rodzinnej wiosce. Po latach tułaczki, wypełnionej treningiem i ćwiczeniami, nasz bohater pragnie stawić czoła panoszącym się po całym kraju Legionom Nieumarłych. Dowodzone są one przez demonicznego Necrosa, który sprzedał swą duszę w zamian za niezrównaną magiczną moc. Wydaje się, że tylko determinacja Drake’a, jego umiejętności, refleks i niezaspokojony głód zemsty pomogą ocalić świat Ardon od zagłady.

Crusaders of Might and Magic to unikalne połączenie gry akcji i cRPG. Do przemierzenia mamy szereg stosunkowo dużych poziomów, prowadzących nas do finalnej walki z potężnym nekromantą. Osią rozgrywki jest walka przy użyciu rozmaitej broni białej, takiej jak miecze, topory, młoty i wiele innych. Poza walką wręcz nasz bohater dysponuje dodatkowo 30 niszczycielskimi zaklęciami o potężnej mocy. Podobnie jednak, jak w typowych grach fabularnych Drake zdobywa doświadczenie i rozwija nowe umiejętności.

Gra jeszcze przed premierą wywołała sporo szumu, głównie za sprawą nowatorskiego podejścia do uniwersum Might and Magic. Zwracano uwagę na wykorzystującą nowoczesne akceleratory grafikę w pełnym 3D, przypominającą nieco legendarnego Tomb Raidera, możliwość rzucania czarów bez użycia many i kilka innych oryginalnych pomysłów wprowadzonych przez twórców. Tytuł ten nigdy jednak nie powtórzył oszałamiającego sukcesu, jaki odniosły seria strategiczna i saga cRPG. Tym jednak, którym spodobała się nowa odsłona kultowego uniwersum, Crusaders of Might and Magic zapewni ok. 10-12 godzin zabawy, w zależności od wybranego poziomu trudności.

Warto odnotować, że wydana dwa miesiące później wersja gry na konsolę PlayStation różniła się od wersji PC pod względem kilku wątków fabularnych i odrobinę zmienionej mechaniki rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 2,7 / 10 na podstawie 295 głosów czytelników.

Gry podobne do Crusaders of Might and Magic

Wymagania wiekowe Crusaders of Might and Magic

12+

Wymagania sprzętowe Crusaders of Might and Magic

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166 MMX
  • 32 MB RAM
  • karta grafiki 1 MB
  • 290 MB HDD
  • Windows 95/98
Dark Messiah nową grą z serii Might & Magic

wiadomość5 sierpnia 2005

Pomiędzy 17 a 21 sierpnia w niezbyt odległym od naszego kraju Lipsku, rozpocznie się kolejna edycja Games Convetion – aktualnie największej imprezy branżowej w Europie. O randze targów niech najlepiej świadczy fakt, że zostanie na nich pokazana spora liczba premierowych tytułów, np. Dark Messiah of Might & Magic – kolejna odsłona kultowego cyklu RPG, zapowiedziana wczoraj przez UbiSoft.

Nowe gry z IM Group

wiadomość15 stycznia 2001

Z informacji jakie otrzymaliśmy od IM Group dowiedzieliśmy się, iż ku końcowi zbliżają się prace lokalizacyjne Might & Magic VIII. Tymczasem już w środę do sprzedaży trafi inny całkowicie spolszczony tytuł z serii „Magii i Miecza” - Crusaders of Might and Magic, jest to gra akcji/RPG z widokiem z trzeciej osoby a jej cena ustalona została na 79 PLN.

PC
PS1