Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS1
Okładka Crusaders of Might and Magic (PS1)
OkładkaCrusaders of Might and Magic (PS1)

Crusaders of Might and Magic

Wyprodukowana przez 3DO Company poboczna odsłona popularnej serii Might and Magic, zrealizowana w formie dynamicznej, trzecioosobowej gry akcji z elementami RPG.

Akcji | TPP | fantasy | Might & Magic

Crusaders of Might and Magic Premiera

10gru1999

PC

29lut2000

PS1

producent: 3DO Company wydawca: 3DO Company

Gry podobne do Crusaders of Might and Magic

Die Hard Trilogy

Fade to Black

Darkstone: Pod rządami Demona

Świat magii i miecza znany z kultowych serii gier fabularnych i strategicznych spod znaku Might and Magic przez lata zyskał miliony fanów. Byli jednak i tacy gracze, których nie interesował gatunek lansowany przez twórców sagi - New World Computing. Dla nich właśnie nowy wydawca serii, firma 3DO postanowiła stworzyć dynamiczną grę akcji, ukazaną z perspektywy trzeciej osoby. W liczącej sobie 13 lat historii serii Crusaders of Might and Magic był pierwszym takim spin-offem, mającym przyciągnąć rzesze nowych graczy.

W grze wcielamy się w rolę Drake’a - wojownika biegle posługującego się mieczem i magią, szukającego zemsty za masakrę, dokonaną przed laty w jego rodzinnej wiosce. Po latach tułaczki, wypełnionej treningiem i ćwiczeniami, nasz bohater pragnie stawić czoła panoszącym się po całym kraju Legionom Nieumarłych. Dowodzone są one przez demonicznego Necrosa, który sprzedał swą duszę w zamian za niezrównaną magiczną moc. Wydaje się, że tylko determinacja Drake’a, jego umiejętności, refleks i niezaspokojony głód zemsty pomogą ocalić świat Ardon od zagłady.

Crusaders of Might and Magic to unikalne połączenie gry akcji i cRPG. Do przemierzenia mamy szereg stosunkowo dużych poziomów, prowadzących nas do finalnej walki z potężnym nekromantą. Osią rozgrywki jest walka przy użyciu rozmaitej broni białej, takiej jak miecze, topory, młoty i wiele innych. Poza walką wręcz nasz bohater dysponuje dodatkowo 30 niszczycielskimi zaklęciami o potężnej mocy. Podobnie jednak, jak w typowych grach fabularnych Drake zdobywa doświadczenie i rozwija nowe umiejętności.

Gra jeszcze przed premierą wywołała sporo szumu, głównie za sprawą nowatorskiego podejścia do uniwersum Might and Magic. Zwracano uwagę na wykorzystującą nowoczesne akceleratory grafikę w pełnym 3D, przypominającą nieco legendarnego Tomb Raidera, możliwość rzucania czarów bez użycia many i kilka innych oryginalnych pomysłów wprowadzonych przez twórców. Tytuł ten nigdy jednak nie powtórzył oszałamiającego sukcesu, jaki odniosły seria strategiczna i saga cRPG. Tym jednak, którym spodobała się nowa odsłona kultowego uniwersum, Crusaders of Might and Magic zapewni ok. 10-12 godzin zabawy, w zależności od wybranego poziomu trudności.

Warto odnotować, że wydana dwa miesiące później wersja gry na konsolę PlayStation różniła się od wersji PC pod względem kilku wątków fabularnych i odrobinę zmienionej mechaniki rozgrywki.

Ostatnia modyfikacja 20 kwietnia 2017

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 2,9 / 10 na podstawie 310 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Crusaders of Might and Magic: 12+

Crusaders of Might and Magic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 MMX
  • 32 MB RAM
  • karta grafiki 1 MB
  • 290 MB HDD
  • Windows 95/98
PC
PS1