Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Elder Scrolls Adventures: Redguard (PC)

The Elder Scrolls Adventures: Redguard PC

The Elder Scrolls Adventures: Redguard to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), osadzona w fantastycznym uniwersum serii The Elder Scrolls. Główny bohater - pirat Cyrus - decyduje się powrócić na rodzinną wyspę Stros M'kai, by pomóc siostrze.

Akcji

PC Windows
Okładka The Elder Scrolls Adventures: Redguard (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca1998

Dokładnie rok po premierze An Elder Scrolls Legend: Battlespire firma Bethesda Softworks wydała kolejną grę, której akcja osadzona została w świecie znanym z Arena i Daggerfall. The Elder Scrolls Adventures: Redguard nie jest jednak częścią sagi TES, ale całkowicie odrębną produkcją, której bliżej do takich serii jak Tomb Raider czy Prince of Persia.

Fabuła gry skupiona została wokół głównego bohatera. Wiele lat wcześniej Cyrus nieumyślnie spowodował śmierć swego przyrodniego brata, przez co zmuszony był uciec ze swej ojczystej wyspy Stros M'kai. Tułając się po lądach i morzach zyskał sławę pirata i awanturnika. Kiedy jednak dowiaduje się, że jego siostra – Ishara ma kłopoty, nie bacząc na niebezpieczeństwa Cyrus decyduje się powrócić w rodzinne strony.

Rozgrywka w The Elder Scrolls Adventures: Redguard znacznie różni się od tej z TES: Arena. Graczom udostępniona została tylko jedna grywalna postać. Kierując poczynaniami Cerusa muszą rozwiązać tajemnicę porwania Ishary, korzystając z umiejętności logicznego myślenia oraz mistrzowskiego fechtunku. Walka odgrywa w Redguard ważną rolę, jednak polega nie tyle na współczynnikach postaci, ile na zręczności w operowaniu wirtualną szpadą.

Duże znaczenie mają też interakcje z postaciami niezależnymi. Odpowiednio przeprowadzona konwersacja w wielu wypadkach napędza fabułę. Bohater może też otrzymywać w ten sposób poboczne misje do wykonania. Warto jednak zwrócić uwagę, że rozmowa z NPC-ami wymaga stosowania słów kluczowych. Takie rozwiązanie nie przypadnie do gustu graczom, którzy nie władają biegle językiem angielskim.

The Elder Scrolls Adventures: Redguard to jedna z ostatnich gier Bethesda Softworks powstałych w oparciu o wysłużony silnik XnGine. Oprawa wizualna nie jest więc szczególnie mocną stroną tej produkcji. Gra nadrabia za to dużą liczbą, mocno zróżnicowanych lokacji. W trakcie poszukiwań siostry Cyrus odwiedza nie tylko miasto Stros M'kai i jego ruiny, ale również zakrada się do siedziby piratów, przemierza zapomniane lochy, a nawet trafia do innych wymiarów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 250 głosów czytelników.

Gry podobne do The Elder Scrolls Adventures: Redguard

Wymagania wiekowe The Elder Scrolls Adventures: Redguard

16+

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls Adventures: Redguard

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 233MHz, 32MB RAM, akcelerator 3D
The Elder Scrolls - krótka historia cyklu
The Elder Scrolls - krótka historia cyklu

wiadomość25 października 2011

Z okazji zbliżającej się mamucimi krokami premiery The Elder Scrolls V: Skyrim, warto przyjrzeć się chyba raz jeszcze drodze, jaką przeszła seria Elder Scrolls, od swych trudnych początków do dzisiejszej opływającej w zielone banknoty chwały.

The Elder Scrolls V definitywnie w planach Bethesda Softworks
The Elder Scrolls V definitywnie w planach Bethesda Softworks

wiadomość18 sierpnia 2009

Pete Hines z firmy Bethesda Softworks postanowił odnieść się do zeszłotygodniowych, zaskakujących informacji, sugerujących, że firma nie ma obecnie planów odnośnie piątej odsłony cyklu The Elder Scrolls. W specjalnym wpisie zamieszczonym na łamach oficjalnego bloga Bethesdy stwierdził, że wnioski wyciągnięte z wystąpienia Todda Howarda były zwykłym nieporozumieniem.

The Elder Scrolls MMO zamiast piątej części serii?
The Elder Scrolls MMO zamiast piątej części serii?

wiadomość16 sierpnia 2009

Todd Howard z Bethesdy powiedział podczas konferencji na imprezie QuakeCon 2009, że firma nie ma obecnie planów odnośnie piątej części cyklu The Elder Scrolls. Dość zaskakujące stwierdzenie, bo wielu fanów spodziewało się ujawnienia kolejnej odsłony znanej sagi RPG, która istnieje od kilkunastu lat. Być może coś o tym świecie jednak usłyszymy, bo Howard dał pewną wskazówkę.

Co słychać u twórców The Elder Scrolls Online?

wiadomość4 listopada 2008

Przeszło rok temu usłyszeliśmy o powstaniu trzeciego, obok Bethesda Softworks i Vir2l Studios, oddziału koncernu ZeniMax Media - ZeniMax Online Studios. Jak sama nazwa wskazuje miał się on zająć wyłącznie grami typu MMO. Minęło już sporo czasu, a my wciąż oficjalnie nie wiemy nawet nad jakim właściwie projektem ekipa pracuje.

The Elder Scrolls Online pierwszym produktem firmy ZeniMax Online Studios?

wiadomość2 listopada 2007

Redaktorzy serwisu Voodoo Extreme 3D odkryli, że koncern ZeniMax Media zarejestrował domenę ElderScrollsOnline.com. Nazwa ta sugeruje, że amerykańska firma przymierza się do produkcji gry z cyklu The Elder Scrolls w konwencji MMO.