Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Elder Scrolls Adventures: Redguard (PC)
OkładkaThe Elder Scrolls Adventures: Redguard (PC)

The Elder Scrolls Adventures: Redguard PC

The Elder Scrolls Adventures: Redguard to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), osadzona w fantastycznym uniwersum serii The Elder Scrolls. Główny bohater - pirat Cyrus - decyduje się powrócić na rodzinną wyspę Stros M'kai, by pomóc siostrze.

Akcji | TPP | fantasy | Xbox Game Pass

The Elder Scrolls Adventures: Redguard Premiera PC

15czerwca1998

producent: Bethesda Softworks wydawca: Bethesda Softworks Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Elder Scrolls Adventures: Redguard

Gothic

Severance: Blade of Darkness

Heretic II

Dokładnie rok po premierze An Elder Scrolls Legend: Battlespire firma Bethesda Softworks wydała kolejną grę, której akcja osadzona została w świecie znanym z Arena i Daggerfall. The Elder Scrolls Adventures: Redguard nie jest jednak częścią sagi TES, ale całkowicie odrębną produkcją, której bliżej do takich serii jak Tomb Raider czy Prince of Persia.

Fabuła gry skupiona została wokół głównego bohatera. Wiele lat wcześniej Cyrus nieumyślnie spowodował śmierć swego przyrodniego brata, przez co zmuszony był uciec ze swej ojczystej wyspy Stros M'kai. Tułając się po lądach i morzach zyskał sławę pirata i awanturnika. Kiedy jednak dowiaduje się, że jego siostra – Ishara ma kłopoty, nie bacząc na niebezpieczeństwa Cyrus decyduje się powrócić w rodzinne strony.

Rozgrywka w The Elder Scrolls Adventures: Redguard znacznie różni się od tej z TES: Arena. Graczom udostępniona została tylko jedna grywalna postać. Kierując poczynaniami Cerusa muszą rozwiązać tajemnicę porwania Ishary, korzystając z umiejętności logicznego myślenia oraz mistrzowskiego fechtunku. Walka odgrywa w Redguard ważną rolę, jednak polega nie tyle na współczynnikach postaci, ile na zręczności w operowaniu wirtualną szpadą.

Duże znaczenie mają też interakcje z postaciami niezależnymi. Odpowiednio przeprowadzona konwersacja w wielu wypadkach napędza fabułę. Bohater może też otrzymywać w ten sposób poboczne misje do wykonania. Warto jednak zwrócić uwagę, że rozmowa z NPC-ami wymaga stosowania słów kluczowych. Takie rozwiązanie nie przypadnie do gustu graczom, którzy nie władają biegle językiem angielskim.

The Elder Scrolls Adventures: Redguard to jedna z ostatnich gier Bethesda Softworks powstałych w oparciu o wysłużony silnik XnGine. Oprawa wizualna nie jest więc szczególnie mocną stroną tej produkcji. Gra nadrabia za to dużą liczbą, mocno zróżnicowanych lokacji. W trakcie poszukiwań siostry Cyrus odwiedza nie tylko miasto Stros M'kai i jego ruiny, ale również zakrada się do siedziby piratów, przemierza zapomniane lochy, a nawet trafia do innych wymiarów.

Ostatnia modyfikacja 16 lipca 2010

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 252 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Elder Scrolls Adventures: Redguard

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Elder Scrolls Adventures: Redguard Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 233MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D