Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2021, 11:11

Fanowski remake Tomb Raider 2 z nową wersją demo

Ukazało się demo 1.2 Tomb Raider: The Dagger of Xian, czyli fanowskiego remake’u gry Tomb Raider 2, który powstaje na silniku Unreal Engine 4.

Grupa fanów od pięciu lat pracuje nad nieoficjalnym remakiem Tomb Raider II: The Dagger of Xian, czyli drugiej części przygód Lary Croft. Do ukończenia projektu pozostał jeszcze szmat czasu, ale już teraz możemy zagrać w jego nowe demo.

Pierwsze demo, oznaczone numerem 1.0, ukazało się w 2017 roku. Najnowsza wersja demonstracyjna nosi numer 1.2 i możecie ją pobrać z oficjalnej strony produkcji. Projekt dostępny jest w 32- i 64-bitowej wersji. Obie ważą ok. 1,9 GB.

Najnowsza wersja przynosi wiele nowości. Pojawił się tryb fotograficzny, jak również ulepszone oświetlenie i efekty symulacji wody. Lara zyskała alternatywny kostium, a dodatkową atrakcją jest możliwość podświetlania elementów otoczenia, na które można się wspiąć. Dla purystów istnieje opcja wyłączenia tej ostatniej funkcji.

Remake powstaje na silniku Unreal Engine 4. Autorzy chcą zaoferować oprawę graficzną odpowiadającą współczesnym standardom, ale jednocześnie priorytetem jest zachowanie stylu i klimatu pierwowzoru. Efektem takiego podejścia jest m.in. model Lary Croft, który znacznie bardziej przypomina bohaterkę ze starszych odsłon cyklu niż współczesną wersję tej postaci.

Tego typu projekty najczęściej stąpają po kruchym lodzie i w każdej chwili mogą zostać zamknięte po interwencji właścicieli praw. W przypadku remake’u Tomb Raidera 2 na szczęście jest inaczej. Twórcy mają błogosławieństwo studia Crystal Dynamics, które nie ma nic przeciwko tej produkcji, o ile pozostanie ona całkowicie niekomercyjnym przedsięwzięciem.

  1. Strona remake’u
  2. Pobierz demo remake’u

Jak zagrać w oryginalnego Tomb Raidera 2 dzisiaj?

Jeśli za sprawą dema remake’u nabierzecie ochoty na przypomnienie sobie pierwowzoru z 1997 roku, to warto to zrobić z ulepszającymi grę modami. Projekt Widescreen Patch pozwoli Wam na komfortową zabawę na współczesnych monitorach szerokoekranowych. Starsza modyfikacja Unofficial Patch pełni tę samą rolę, ale dodatkowo wprowadza wsparcie dla padów. Dzięki High quality sound effects będziecie mogli cieszyć się wyższej jakości efektami dźwiękowymi, a Nightmare in Vegas Fix rozwiązuje problem, który powodował psucie się gry po załadowaniu tytułowej mapy.

  1. Widescreen Patch - pobierz moda
  2. Unofficial Patch – pobierz moda
  3. High quality sound effect - pobierz moda
  4. Nightmare in Vegas Fix - pobierz moda