Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2010, 12:12

autor: Jiker

Wieści ze świata (Tomb Raider, Final Fantasy XIII, World of Warcraft) 15/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: urodziny Lary Croft, mistrzostwa Metal Gear Online, pierwszy dodatek do World of Warcraft z zielonym światłem w Chinach i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: urodziny Lary Croft, mistrzostwa Metal Gear Online, pierwszy dodatek do World of Warcraft z zielonym światłem w Chinach i inne. Zapraszamy do lektury.

Tomb Raider

Lara Croft, najsłynniejsza bohaterka w historii gier video, obchodziła wczoraj kolejną rocznicę urodzin (biorąc oczywiście pod uwagę datę narodzin w fikcyjnym świecie gry). Z tej okazji firma Eidos zdecydowała się przeprowadzić specjalny konkurs obrazkowy – jego zwycięzcę poznamy 17 lutego. Nagrodą główną, która zostanie wręczona autorowi najciekawszego scenariusza dla krótkiego spotkania Iana Livingstona oraz Karimy Adebibe, jednej z ostatnich modelek wcielających się w rolę najbardziej znanej pani archeolog, będzie efektowna figurka Lary Croft.

Metal Gear Online

26 lutego rozpoczną się oficjalne, europejskie mistrzostwa w Metal Gear Online – sieciowej strzelaninie, zbudowanej na bazie Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Sześcioosobowe zespoły będą rywalizować w ośmiu rundach eliminacyjnych. Po nich wyłonionych zostanie osiem najlepszych ekip, które wezmą następnie udział w wielkim finale. Głównym nagrodami w konkursie jest sprzęt firmy Astro, specjalizującej się w produkcji systemów audio oraz akcesoriów dla graczy. Szczegółowe opis mistrzostw oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie w tym miejscu.

Wieści ze świata (Tomb Raider, Final Fantasy XIII, World of Warcraft) 15/02/10 - ilustracja #1

World of Warcraft

Firma NetEase.com, chiński operator gry MMO World of Warcraft, otrzymał zielone światło od chińskiego rządu w sprawie wprowadzenia na tamtejszy rynek pierwszego rozszerzenia do dzieła firmy BlizzardThe Burning Crusade, wydanego na Zachodzie w 2007 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

THQ

Firma THQ podpisała z telewizją Syfy (znaną jeszcze niedawno jako Sci-Fi Channel) specjalne porozumienie, na mocy którego przeniesie ona na ekrany telewizorów, i nie tylko, co ciekawsze marki jednego z największych wydawców gier. Pierwszą z nich będzie zręcznościowy de Blob (PC, Wii) – opowieść o kulce farby, pokrywającej szary świat gry różnymi kolorami. Serial animowany oparty na grze będzie jednym z kluczowych punktów programu nowego przedsięwzięcia określonego mianem Syfy Kids.

Final Fantasy XIII

Firma Square Enix nie ma obecnie w planach publikacji zawartości dodatkowej do jRPG Final Fantasy XIII. Przedstawiciele producenta i wydawcy ogłosili tę informację mimo twardych dowodów wskazujących taką możliwość, przedstawionych przez zachodnie media w ubiegłym tygodniu. Możemy się jednak spodziewać, że w przyszłości dodatki DLC mimo wszystko zostaną wydane.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

BioShock 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Recenzja BioShock 2 video recenzja

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Red Dead Redemption

Star Trek Online - Borg

Resident Evil 5: Gold Edition - Rebecca

Przegląd tygodnia - deszczowy kryzys video magazyn

gry