Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2010, 12:26

autor: omadaha

Final Fantasy XIII - informacje o DLC i soundtracku

Producent Final Fantasy XIII - Yoshinori Kitase, ujawnił w wywiadzie opublikowanym przez Official PlayStation Magazine, że Square-Enix planuje wydanie rozszerzenia do gry w postaci DLC. Ponadto w sieci pojawiły się grafiki prezentujące wygląd płyt ze ścieżką dźwiękową z najnowszej odsłony serii.

Producent Final Fantasy XIII - Yoshinori Kitase, ujawnił w wywiadzie opublikowanym przez Official PlayStation Magazine, że Square-Enix planuje wydanie rozszerzenia do gry w postaci DLC. Ponadto w sieci pojawiły się grafiki prezentujące wygląd płyt ze ścieżką dźwiękową z najnowszej odsłony serii.

Jeśli wierzyć informacjom ujawnionym na forum NeoGAF, istnieje duża szansa, że Square-Enix zdecyduje się na wydanie DLC już niebawem. W rozmowie z redaktorem z OPM Yoshinori Kitase nie ujawnił żadnych konkretnych informacji na temat dodatku. Wiadomo jedynie, że pojawi się na zachodzie nieco później niż w Japonii: „Przygotowaliśmy DLC, ale na zachodzie pojawi się on nieco później”.

Co ciekawe serwis Andriasiang, powołując się na niepotwierdzone plotki poinformował, że w innym wywiadzie, który ukaże się w Final Fantasy XIII Ultima Guide, ten sam producent stwierdził, że obecnie firma nie rozważa wydania DLC, choć jest to możliwe.

Final Fantasy XIII - informacje o DLC i soundtracku - ilustracja #1
Okładka poradnika Final Fantasy XIII Ultima Guide, w którym ukaże się komentarz Yoshinori Kitase

 

Trudno powiedzieć czy sprzeczność tych informacji wynika z niefrasobliwości Yoshinori Kitase, czy też, co bardziej prawdopodobne, jest celowym zabiegiem marketingowym. Wiemy przecież, że Square-Enix, nie podjęło jeszcze oficjalnej decyzji w sprawie wydania DLC, a krążące w sieci plotki i komentarze są dobrym miernikiem nastrojów graczy i mogą dostarczyć wartościowych informacji, które pozwolą twórcom przewidzieć czy rozszerzenie będzie dobrą inwestycją. Oczywiście obecnie na ten temat możemy jedynie snuć domysły.

Pewny jest natomiast wygląd opakowania i płyt ze ścieżką dźwiękową z Final Fantasy XIII. Na opublikowanych przez fanów zdjęciach widać, że soundtrack został wydany na czterech płytach CD i opakowany w minimalistyczne białe pudełko. Nie wiadomo na razie czy europejska i amerykańska edycja ścieżki dźwiękowej autorstwa Nobuo Uematsu oraz Masashiego Hamauzu trafi na rynek w takiej samej formie. Obecnie potwierdzono jedynie, że w Polsce płyty z muzyką dołączone zostaną do kolekcjonerskiego wydania gry. Poniżej zdjęcia wykonane przez posiadaczy soundtracka.

Final Fantasy XIII - informacje o DLC i soundtracku - ilustracja #2
Final Fantasy XIII - informacje o DLC i soundtracku - ilustracja #3
Final Fantasy XIII - informacje o DLC i soundtracku - ilustracja #4

 

Final Fantasy XIII będzie miało swoją polską premierę 9 marca tego roku i zostanie wydane w wersji na konsolę Xbox 360 i PlayStation 3. Cenega zapowiedziała, że poza zwykłą wersją zostanie także wydana edycja kolekcjonerska, która niezależnie od platformy, kosztować będzie 259,99 złotych. Poza DVD z grą i soundtrackiem fani znajdą w pudełku także grafiki, plakaty i naklejki.