Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2010, 14:15

autor: Jiker

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, BioShock 2, Battlefield: Bad Company 2) 26/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: edycja kolekcjonerska FFXIII w Polsce, premiera rozszerzenia do Grand Ages: Rome, środa w Xbox Live Arcade, nowa gra studia PlatinumGames, I Am Alive z trybem multiplayer i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: edycja kolekcjonerska FFXIII w Polsce, premiera rozszerzenia do Grand Ages: Rome, środa w Xbox Live Arcade, nowa gra studia PlatinumGames, I Am Alive z trybem multiplayer i inne. Zapraszamy do lektury.

The Settlers 7: Paths to a Kingdom

Firma Ubisoft uruchomiła wspólnie z serwisem Fileplanet betę pecetowej gry strategicznej The Settlers 7: Paths to a Kingdom. Póki co udział w niej mają zapewniony wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Pełna wersja kolejnej odsłony popularnych Settlersów zadebiutuje już w marcu.

Final Fantasy XIII

Firma Cenega Poland, oficjalny dystrybutor gry Final Fantasy XIII w Polsce, poinformowała, że dzieło korporacji Square Enix zostanie wydane na naszym rynku również w edycji kolekcjonerskiej. W jej skład wejdzie: płyta z grą, ścieżka dźwiękowa na CD, album z grafikami, trzy plakaty oraz zestaw naklejek. Cena edycji kolekcjonerskiej ustalona została na poziomie 259,99 złotych (zarówno w przypadku wersji na Xboksa 360, jak i PlayStation 3).

Strategic Command WWII Global Conflict

Turowa strategia Strategic Command WWII Global Conflict weszła w fazę złota, co oznacza, że studio Fury Software ukończyło jej produkcję. Kolejna odsłona popularnego cyklu trafi do sprzedaży za 4-6 tygodni. Aktualnie możecie składać na nią zamówienia przedpremierowe (zaoszczędzicie w ten sposób 10 dolarów).

Grand Ages: Rome - Reign of Augustus

Studio Haemimont Games i firma Kalypso Media wprowadziły do cyfrowej sprzedaży rozszerzenie Reign of Augustus do strategii czasu rzeczywistego Grand Ages: Rome. Wprowadza ono nową kampanię dla pojedynczego gracza, składającą się z dwunastu obszernych misji.

The Secret World

W Sieci zadebiutował tajemniczy serwis Kingsmouth.com, uruchomiony przez twórców MMO The Secret World. Standardowo firma FunCom zakamuflowała w ten sposób nowe informacje na temat swojej produkcji. Fani spekulują, że Kingsmouth będzie jedną z lokacji dostępnych w pełnej wersji gry. Na łamach serwisu można również znaleźć sugestie odnośnie ujawnienia kolejnych informacji na temat TSW – podobno ich upublicznienie nastąpi odpowiednio w lutym i w kwietniu. The Secret World nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Plotkuje się, że debiut nastąpi w tym roku.

Battlefield: Bad Company 2

EA DICE zamieściło na łamach oficjalnego bloga gry Battlefield: Bad Company 2 film prezentujący w akcji tryb sieciowej rozgrywki Squad Rush, w którym rywalizacją oddadzą się dwa, czteroosobowe zespoły graczy. Bad Company 2 zadebiutuje na rynku na początku marca.

BioShock 2

Ścieżka dźwiękowa do BioShocka 2, skomponowana przez Garry’ego Schymana, zostanie wydana nie tylko w ramach edycji kolekcjonerskiej gry, ale i w wersji cyfrowej za pośrednictwem iTunes i Amazona, informuje serwis Blue's News.

Xbox Live Arcade

Major Nelson poinformował, że jutro do oferty serwisu Xbox Live Arcade trafi gra logiczna KrissX (rozgrywka polega na rozwiązywaniu krzyżówek), której cena została ustalona na poziomie 800 punktów MS. Z kolei 10 lutego w sprzedaży znajdzie się Darwinia+ - zestaw dwóch gier, składający się z Darwinii oraz Multiwinii. Produkcję firmy Introversion będziemy mogli zakupić za równowartość 1200 punktów MS.

Aion

Na początku lutego twórcy MMORPG Aion umożliwią graczom dokonywanie zmian płci stworzonych już bohaterów oraz ich zewnętrznego wyglądu. Poinformowali o tym za pośrednictwem oficjalnego forum gry (tam też znajdziecie więcej szczegółów).

Microsoft

11 lutego koncern Microsoft zorganizuje po kilku latach przerwy kolejną edycję imprezy „X” (ostatnia miała miejsce w 2006 roku). X10 odbędzie się w San Francisco i potrwa tylko cztery godziny. W tym czasie firma zaprezentuje najważniejsze gry tego roku przeznaczone na Xboksa 360 - Halo: Reach, Alan Wake, Crackdown 2, Fable III, Splinter Cell Conviction, a także skupi po raz kolejny uwagę widzów na Projekcie Natal.

PlatinumGames

Japońskie studio PlatinumGames, które w ostatnich tygodniach wprowadziło do sprzedaży świetną grę akcji Bayonetta, ujawni jeszcze w tym tygodniu swoją nową grę. Przedstawiciele firmy dokonają tego za sprawą cotygodniowego show telewizyjnego serwisu GameTrailers. Plotkuje się, że może tu chodzić o drugą odsłonę przygód Bayonetty.

I Am Alive

Producenci I Am Alive – gry, w której odwiedzimy dotknięte straszliwym kataklizmem Chicago – poszukują projektanta rozgrywki wieloosobowej. Zachodnie serwisy sugerują, że to jednoznaczne potwierdzenie implementacji takiego trybu. Przypominamy, że kilkanaście dni temu premiera I Am Alive została opóźniona na 2011 rok.

Blueside

Koreańskie studio Blueside, mające w dorobku m.in. gry z serii Ninety-Nine Nights oraz Kingdom Under Fire, pracuje nad grą MMO przeznaczoną na Xboksa 360. Ogłoszenie o pracę sugeruje, że jest nią tajemniczy Project T, zaanonsowany wcześniej wyłącznie w wersji na PC. Gra powinna zadebiutować w 2011 roku. Przypominamy, że Blueside pracuje obecnie również nad drugą odsłoną Kingdom Under Fire (debiut w połowie bieżącego roku).

Xbox Live Indie Games

Czy na niezależnych grach wydawanych w ramach Xbox Live Indie Games można zarobić? Tak, ale sukces przychodzi ciężko. Wśród dwudziestu najlepiej ocenianych pozycji przychody kształtują się na poziomie od 21 tysięcy do 129 tysięcy dolarów, co dokładnie obrazuje post na oficjalnym forum XNA. Wyniki spoza pierwszej dwudziestki kształtują się już jednak na niższych poziomach – od 500 dolarów do 17,500 dolarów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Sonic & Sega All-Stars Racing Wii

Sonic & Sega All-Stars Racing NDS

Red Dead Redemption

Napoleon: Total War

Majesty 2: Kingmaker

Craft of Gods

Battlefield: Bad Company 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Recenzja Darksiders video recenzja

Battlefield: Bad Company 2 - kampania single

Battlefield: Bad Company 2

Just Cause 2 - dodatki DLC

Majesty 2: Kingmaker

Mass Effect 2 - Mordin Solus

Mass Effect 2 - Zaeed Massani

gry