Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Grand Ages: Rome - Reign of Augustus (PC)

Grand Ages: Rome - Reign of Augustus PC

Grand Ages: Rome - Reign of Augustus jest pierwszym oficjalnym dodatkiem do wydanej w 2009 roku strategii czasu rzeczywistego (RTS) - Grand Ages: Rome.

To jest dodatek do gry Grand Ages: Rome.

Strategiczne | RTS | starożytność | starożytny Rzym

PC Windows
Okładka Grand Ages: Rome - Reign of Augustus (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22stycznia2010

Reign of Augustus to pierwszy dodatek do Grand Ages: Rome, strategii czasu rzeczywistego będącej kontynuacją Imperium Romanum. Jej autorem jest bułgarskie studio deweloperskie Haemimont Games, które ma na swoim koncie takie produkcje jak Tzar: Ciężar Korony, Glory of the Roman Empire, Celtic Kings: Rage of War i Tropico 3.

Reign of Augustus poszerza podstawowy produkt o zupełnie nową kampanię składającą się z dwunastu misji, tyleż samo map do rozgrywki w trybie dla jednego gracza oraz sześć aren stworzonych z myślą o multiplayerze. W wariancie wieloosobowym wprowadzonych zostało kilka usprawnień, dzięki którym można np. rozpocząć grę z już rozbudowanym miastem czy z murami obronnymi. Nowością jest także God Mode – zabudowana, dowolna mapa z klęskami żywiołowymi, charakteryzująca się nielimitowanymi zasobami.

W grze pojawiają się cztery nowe budynki: senat, biuro podatkowe, teatr oraz szpital, a także dwadzieścia nowych bonusów nieruchomości. Niektóre budynki sprawiają, że zyskujemy punkty autorytetu, które są użyteczne w czasie gry i mogą też posłużyć jako utrudnienie dla przeciwników. W rozszerzeniu zaimplementowano również możliwość budowy dróg - połączenie ich z głównymi szlakami dostarcza dodatkowy zysk oraz zasoby, a zarazem sprawia, że jednostki przemieszczają się szybciej. Rzymianie otrzymali trzech nowych patronów: Agrypę, Nerona i Drususa, a każda rodzina zamieszkująca Rzym może posiąść któryś z dwudziestu jeden nowych talentów. Nie zapomniano również o elementach estetycznych. Do gry wprowadzono nowe dekoracje w postaci statui i ogrodów, a także narzędzie pozwalające na usuwanie dróg, drzew, platform i dekoracji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Grand Ages: Rome - Reign of Augustus

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Grand Ages: Rome - Reign of Augustus

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, BioShock 2, Battlefield: Bad Company 2) 26/1/10

wiadomość26 stycznia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: edycja kolekcjonerska FFXIII w Polsce, premiera rozszerzenia do Grand Ages: Rome, środa w Xbox Live Arcade, nowa gra studia PlatinumGames, I Am Alive z trybem multiplayer i inne. Zapraszamy do lektury.