Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Strategic Command: WWII Global Conflict (PC)

Strategic Command: WWII Global Conflict PC

Strategic Command: WWII Global Conflict to czwarta część popularnego cyklu strategii turowych w realiach II wojny światowej. Tym razem deweloperzy ze studia Fury Software zdecydowali się powiększyć skalę działań na cały obszar globu.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Strategic Command: WWII Global Conflict (PC)

producent: Fury Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4marca2010

WWII Global Conflict jest czwartą częścią popularnej serii Strategic Command. Po raz kolejny mamy do czynienia ze złożoną strategią turową osadzoną w realiach II Wojny Światowej. W przeciwieństwie jednak do poprzednich odsłon cyklu, które skupiały się na ukazaniu starć w lokalnym wymiarze (np. walki na Pacyfiku w WWII Pacific Theater), opisywany produkt oferuje możliwość śledzenia przebiegu wojny w ujęciu globalnym (mapa świata złożona z ponad ponad 16000 pól).

W trybie dla pojedynczego gracza dokonujemy wyboru pomiędzy pojedynczymi scenariuszami oraz bardziej rozbudowanymi kampaniami. Zmagania urozmaicane są przede wszystkim przez doskonale znane fanom serii historyczne wydarzenia, których tym razem jest ponad 200. Oprócz tego w określonych momentach rozgrywki stawiani jesteśmy przed koniecznością podejmowania decyzji o strategicznym znaczeniu. Przykładem takiej akcji może być oddanie przez brytyjski rząd kilku baz w ręce Amerykanów w zamian za pozyskanie niszczycieli zdolnych do walk z niemieckimi U-Botami. Możemy na to przystać lub rozwiązać sytuację w jakiś inny sposób. W całej grze tego typu problemów jest około pięćdziesięciu.

W trakcie prowadzenia kampanii możemy dowodzić wojskami sześciu głównych nacji mających kluczowe znaczenie dla wyniku wojny (Niemcy, Wielka Brytania, USA, ZSRR, Chiny, Japonia), jak również nadzorować manewry oddziałów podległych niemal sześćdziesięciu mniejszym państwom. Do naszej dyspozycji oddano dwadzieścia typów jednostek, a każda z nich opisana została około trzydziestoma współczynnikami.

Lista pozostałych usprawnień obejmuje między innymi dodanie wskaźnika mobilizacji do wojny, uszczegółowienie opcji wypowiadania wojen innym państwom, umożliwienie blokowania portów wroga oraz poprawienie zachowań sztucznej inteligencji. Walka wyłącznie z komputerem nie jest przymusem, gdyż WWII Global Conflict posiada również pełnoprawny multiplayer. Zabawa z innymi graczami może odbywać się na trzy sposoby – w trybie Hotseat (na zmianę), w trybie E-mail (wysyłanie rozkazów z użyciem poczty elektronicznej) oraz przez sieć (lokalną lub Internet).

Oprawa wizualna omawianej odsłony cyklu Strategic Command doczekała się nieznacznych usprawnień względem poprzednika. Całość w dalszym ciągu rozgrywa się w dwóch wymiarach i z zachowaniem rzutu izometrycznego, aczkolwiek plansze do gry zostały wzbogacone o nowe detale wystroju, a ponadto możemy znacznie przybliżać widok. W opisywanej produkcji zwiększono zakres możliwości wbudowanego edytora, z użyciem którego możemy tworzyć scenariusze z mapami o rozmiarach dochodzących do ponad 131 tysięcy pól (512x256).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.4 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Strategic Command: WWII Global Conflict

Wymagania wiekowe Strategic Command: WWII Global Conflict

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Strategic Command: WWII Global Conflict

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 1.2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, BioShock 2, Battlefield: Bad Company 2) 26/1/10

wiadomość26 stycznia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: edycja kolekcjonerska FFXIII w Polsce, premiera rozszerzenia do Grand Ages: Rome, środa w Xbox Live Arcade, nowa gra studia PlatinumGames, I Am Alive z trybem multiplayer i inne. Zapraszamy do lektury.