Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360
Okładka Darwinia+ (X360)
OkładkaDarwinia+ (X360)

Darwinia+ X360

Darwnia+, to zestaw zawierający dwie wyśmienite gry brytyjskiej firmy Introversion Software.

Strategiczne | RTS | indie | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Darwinia+ Premiera X360

10lutego2010

producent: Introversion Software wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Darwnia+, to nic innego jak tylko przygotowany z myślą o usłudze Xbox Live Arcade zestaw zawierający dwie wyśmienite gry brytyjskiej firmy Introversion Software. Pierwszą z nich jest wydana w 2005 roku w wersji na komputery osobiste Darwinia, strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, w której gracz steruje tytułowymi Darwinianami, broniącymi się przed atakami rozmaitych przeciwników. Drugim tytułem jest wyprodukowana trzy lata później Multiwinia, czyli ulepszona wersja Darwinii, pozwalająca na sieciowe starcia pomiędzy dwoma graczami.

Świat przedstawiony w obu produktach korzysta z trójwymiarowego silnika, prezentującego grafikę, stylizowaną na oprawę wizualną ze starych gier. Wszelkie postaci wykreowane zostały przy pomocy sprite'ów, czyli zwykłych, dwuwymiarowych tekstur.

Tytułowa Darwinia jest wirtualnym światem, zaprojektowanym przez doktora Sepulvedę, który doprowadził do jej powstania, rozwijając stworzoną przez siebie technologię o nazwie Protologic 68000. Darwiniamami są kody, pochodzące ze starych gier video, przyjmujące postać charakterystycznej dla danego tytułu jednostki lub postaci. Gracz przejmuje komendę nad specjalnymi grupami uderzeniowymi, które walczą o odzyskanie panowania nad światem po tym, jak został on opanowany przez wirusy.

Multiwinia wprowadza możliwość sieciowych zmagań, czy to w formie rywalizacji pomiędzy dwoma graczami, czy też kooperacji. Autorzy zaimplementowali również kilka zupełnie nowych trybów, z których każdy posiada własne, unikalne poziomy oferujące graczom kolejne wyzwania. Multiwinia posiada także nieco lepszą od Darwinii oprawę graficzną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Darwinia+

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Darwinia+ Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live