Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360
Okładka Darwinia+ (X360)

Darwinia+ X360

Darwnia+, to zestaw zawierający dwie wyśmienite gry brytyjskiej firmy Introversion Software.

Strategiczne | RTS | indie | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Darwinia+ (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

10lutego2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Darwnia+, to nic innego jak tylko przygotowany z myślą o usłudze Xbox Live Arcade zestaw zawierający dwie wyśmienite gry brytyjskiej firmy Introversion Software. Pierwszą z nich jest wydana w 2005 roku w wersji na komputery osobiste Darwinia, strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, w której gracz steruje tytułowymi Darwinianami, broniącymi się przed atakami rozmaitych przeciwników. Drugim tytułem jest wyprodukowana trzy lata później Multiwinia, czyli ulepszona wersja Darwinii, pozwalająca na sieciowe starcia pomiędzy dwoma graczami.

Świat przedstawiony w obu produktach korzysta z trójwymiarowego silnika, prezentującego grafikę, stylizowaną na oprawę wizualną ze starych gier. Wszelkie postaci wykreowane zostały przy pomocy sprite'ów, czyli zwykłych, dwuwymiarowych tekstur.

Tytułowa Darwinia jest wirtualnym światem, zaprojektowanym przez doktora Sepulvedę, który doprowadził do jej powstania, rozwijając stworzoną przez siebie technologię o nazwie Protologic 68000. Darwiniamami są kody, pochodzące ze starych gier video, przyjmujące postać charakterystycznej dla danego tytułu jednostki lub postaci. Gracz przejmuje komendę nad specjalnymi grupami uderzeniowymi, które walczą o odzyskanie panowania nad światem po tym, jak został on opanowany przez wirusy.

Multiwinia wprowadza możliwość sieciowych zmagań, czy to w formie rywalizacji pomiędzy dwoma graczami, czy też kooperacji. Autorzy zaimplementowali również kilka zupełnie nowych trybów, z których każdy posiada własne, unikalne poziomy oferujące graczom kolejne wyzwania. Multiwinia posiada także nieco lepszą od Darwinii oprawę graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Darwinia+

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Niezależny deweloper uratowany dzięki wyprzedaży na Steamie
Niezależny deweloper uratowany dzięki wyprzedaży na Steamie

wiadomość22 sierpnia 2010

Przedstawiciele Introversion ujawnili, że niedawna wyprzedaż jednej z ich gry na Steamie właściwie uratowała studio przed zamknięciem. Niezależny deweloper miał spore problemy po tym jak jego ostatni projekt (konsolowa wersja Darwinii) nie sprzedał się najlepiej. Z powodu kiepskich wyników produkcji czwórka założycieli firmy musiała zwolnić innych pracowników.

Pierwsze konkrety o Subversion, nowej grze twórców Darwinii
Pierwsze konkrety o Subversion, nowej grze twórców Darwinii

wiadomość23 lutego 2010

Po latach oczekiwania studio Introversion, mające na swoim koncie gry takie jak Uplink, Darwinia oraz Defcon ujawniło wreszcie pierwsze szczegóły na temat swojego następnego projektu.

Wieści ze świata (Fight Night, Worms 2: Armageddon, Sins of a Solar Empire) 10/02/10

wiadomość10 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Iron Man II, plotki o kontynuacji Demon’s Souls, Worms 2: Armageddon na PC, premiera drugiego rozszerzenia do Sins of a Solar Empire i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Darksiders, ARMA 2) 5/1/10
Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Darksiders, ARMA 2) 5/1/10

wiadomość5 stycznia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa edycja Księgi Rekordów Guinessa, SEGA o produkcji gier dla dorosłych na Wii, specjalne buty Adidasa, ścieżka dźwiękowa z Modern Warfare 2, nowa gra PlatinumGames i inne. Zapraszamy do lektury.

Darwinia+ na Xboksa 360 na początku przyszłego roku
Darwinia+ na Xboksa 360 na początku przyszłego roku

wiadomość11 grudnia 2009

Brytyjski producent gier, Introversion Software, którego możecie znać z takich dokonań, jak Uplink: Trust is a weakness oraz Defcon, zapowiedział niedaleką premierę Darwinii+. Tytuł zadebiutuje na początku przyszłego roku i jest połączeniem dwóch wydanych wcześniej na PC produkcji: Darwinii oraz Multiwinii: Survival of the Flattest.