Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360PC
Okładka Commanders: Attack of the Genos (X360)
OkładkaCommanders: Attack of the Genos (X360)

Commanders: Attack of the Genos

Niezbyt skomplikowana strategia turowa, w której działania wojenne prowadzimy na trójwymiarowych planszach. Do wyboru między innymi czołgi oraz bombowce. Duży nacisk położono na multiplayer, oferując trzy różne tryby zabawy.

Strategiczne | science fiction | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Commanders: Attack of the Genos Premiera

anulowana

PC

13lut2008

X360

Commanders: Attack of the Genos jest strategią osadzoną w klimatach futurystycznych, rozgrywaną w systemie turowym. Opracowaniem tej produkcji zajęło się studio developerskie o nazwie Southend Interactive, które to w przeszłości zasłynęło niemal wyłącznie dzięki brutalnej grze walki pod tytułem Deathrow. Opisywany tytuł wydany został na dwie platformy sprzętowe. Mowa tu o posiadaczach komputerów osobistych oraz Xboxów 360.

Przygotowana przez producentów kampania dla pojedynczego gracza składa się z piętnastu misji, które można pokonywać na dwóch różnych poziomach trudności. Struktura poziomów jest liniowa, aczkolwiek autorzy przewidzieli opcję dotarcia do jednego z dwóch różnych zakończeń. Lista dostępnych jednostek obejmuje piętnaście różnych typów oddziałów. Są to między innymi czołgi i bombowce, choć nie zabrakło również klasycznej piechoty. Niezwykle istotną rolę odgrywa rozpracowanie mocnych i słabych stron każdej z jednostek, tak aby móc w pełni wykorzystać swoje atuty, dążąc do całkowitej dominacji.

Oprócz singleplayera producent zdecydował się też na pełnoprawny multiplayer, oferujący trzy zasadnicze tryby rozgrywki. Tryb o nazwie Versus opiera się na bezpośrednich starciach z udziałem graczy - mogą oni działać na własną rękę, bądź też łączyć się w dwuosobowe grupy. Pozostałe to Team Play, który koncentruje się już w całości na rozgrywkach drużynowych oraz klasycznie zrealizowany Skirmish.

Walki rozgrywane są w pełni trójwymiarowym otoczeniu. Na uwagę zasługuje fakt, iż przygotowano trzy różne typy środowisk. Są to tereny pustynne, rozległe obszary równinne oraz plansze pokryte śniegiem. Oprawa wizualna Commanders: Attack of the Genos utrzymana została w stylistyce art-deco. Gracze mogą również liczyć na efektowne eksplozje oraz szczegółowo wykonane modele biorących udział w walkach jednostek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Commanders: Attack of the Genos

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Commanders: Attack of the Genos Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PC