Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360PC
Okładka Commanders: Attack of the Genos (X360)

Commanders: Attack of the Genos

Niezbyt skomplikowana strategia turowa, w której działania wojenne prowadzimy na trójwymiarowych planszach. Do wyboru między innymi czołgi oraz bombowce. Duży nacisk położono na multiplayer, oferując trzy różne tryby zabawy.

Strategiczne | science fiction | turowe

Okładka Commanders: Attack of the Genos (X360)

data premiery gry:

anulowana

PC

13lut2008

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Commanders: Attack of the Genos jest strategią osadzoną w klimatach futurystycznych, rozgrywaną w systemie turowym. Opracowaniem tej produkcji zajęło się studio developerskie o nazwie Southend Interactive, które to w przeszłości zasłynęło niemal wyłącznie dzięki brutalnej grze walki pod tytułem Deathrow. Opisywany tytuł wydany został na dwie platformy sprzętowe. Mowa tu o posiadaczach komputerów osobistych oraz Xboxów 360.

Przygotowana przez producentów kampania dla pojedynczego gracza składa się z piętnastu misji, które można pokonywać na dwóch różnych poziomach trudności. Struktura poziomów jest liniowa, aczkolwiek autorzy przewidzieli opcję dotarcia do jednego z dwóch różnych zakończeń. Lista dostępnych jednostek obejmuje piętnaście różnych typów oddziałów. Są to między innymi czołgi i bombowce, choć nie zabrakło również klasycznej piechoty. Niezwykle istotną rolę odgrywa rozpracowanie mocnych i słabych stron każdej z jednostek, tak aby móc w pełni wykorzystać swoje atuty, dążąc do całkowitej dominacji.

Oprócz singleplayera producent zdecydował się też na pełnoprawny multiplayer, oferujący trzy zasadnicze tryby rozgrywki. Tryb o nazwie Versus opiera się na bezpośrednich starciach z udziałem graczy - mogą oni działać na własną rękę, bądź też łączyć się w dwuosobowe grupy. Pozostałe to Team Play, który koncentruje się już w całości na rozgrywkach drużynowych oraz klasycznie zrealizowany Skirmish.

Walki rozgrywane są w pełni trójwymiarowym otoczeniu. Na uwagę zasługuje fakt, iż przygotowano trzy różne typy środowisk. Są to tereny pustynne, rozległe obszary równinne oraz plansze pokryte śniegiem. Oprawa wizualna Commanders: Attack of the Genos utrzymana została w stylistyce art-deco. Gracze mogą również liczyć na efektowne eksplozje oraz szczegółowo wykonane modele biorących udział w walkach jednostek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 4,2 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Commanders: Attack of the Genos

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Commanders: Attack of the Genos

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Commanders: Attack of the Genos - przed premierą
Commanders: Attack of the Genos - przed premierą

Przed premierą 14 maja 2008, 17:59

Commanders: Attack of the Genos ma posiadać dwa odmienne zakończenia, zaś same potyczki rozegramy na dwu poziomach trudności. Każda z jednostek będzie dysponować swoją własną liczbą punktów akcji na turę. Niektóre będą mogły atakować częściej, za to rzadziej się ruszać. I odwrotnie. Poznanie właściwości oraz wad i zalet danego oddziału okaże się więc kwestią kluczową. To ważne, albowiem nie będzie można cofnąć raz wykonanego ruchu lub akcji. Każdy manewr będziemy musieli więc planować z rozwagą.

X360
PC