Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Craft of Gods (PC)

Craft of Gods PC

Gra MMO oparta na mitologii słowiańskiej. Gracze spotykają się w niej w świecie znanym jako Akvilon, podzielonym na wiele zróżnicowanych krain. Od strony rozgrywki tytuł przypomina inne produkcje – rozwijamy w nim postać poprzez walkę i zaliczanie zadań.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Craft of Gods (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27maja2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Craft of Gods to produkcja z gatunku MMORPG oparta na mitologii słowiańskiej. Gra przenosi nas do świata zwanego Akvilon, podzielonego na 25 różnych map. Każda z nich oferuje wiele miejsc do zwiedzenia, mnóstwo przeciwników do pokonania i sporą ilość innych możliwości. Kraina jest również zróżnicowana – składają się na nią pustynie, lasy, stepy, lodowe równiny i miejsca odmienione przez magię. W sumie świat zamieszkuje ponad 70 istot, w tym gigantyczne węże, smoki i inne fantastyczne bestie.

Specyficznym aspektem produkcji jest właśnie nieco odmienne uniwersum. Zamiast standardowych ras znanych z powieści Tolkiena gracze mogą wcielić się w Veletów, Hyperborean, Voldkodlaków (wilkołaki) czy Dyagv (węże). Każda z ras otrzymała unikalny zestaw umiejętności – przykładowo przedstawiciele Hyperborean mogą zamieniać się w niedźwiedzia. Sam świat Akvilon ogarnięty jest konfliktem między siłami światła i ciemności.

Każdy z graczy tworzy postać, którą może przemierzać świat na piechotę oraz na grzbiecie zwierząt. Wśród nich pojawiają się nie tylko standardowe konie, ale i żółwie, niedźwiedzie oraz kilka innych nietypowych wierzchowców. Oczywiście sednem zabawy jest walka i odwiedzanie podziemi. Prócz rozgrywki PvE autorzy umożliwili też zabawę PvP – bitwy między graczami toczą się w wyznaczonych miejscach.

Rozwój postaci w Craft of Gods jest nieco nietypowy. Gracze nabijają punkty doświadczenia, ale nie wybierają żadnych klas dla swoich bohaterów. Zamiast nich pojawiają się umiejętności z 14 różnych szkół. W sumie w grze jest więc 210 zdolności, których można się nauczyć. Za wyjątkowe zasługi w walce uczestnicy mogą również otrzymać rangę Demigoda, czyli pół-boga, co wpływa pozytywnie na statystki i moc bohatera.

Graficznie produkcja prezentuje się średnio, w zakresie interfejsu czerpiąc z takich gier jak World of Warcraft. Autorzy stworzyli ciekawy świat pełen ładnie wykonanych elementów oraz budowli, które jednak nie są tak szczegółowe jak w kilku innych konkurencyjnych tytułach MMO.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 4,7 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Craft of Gods

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Craft of Gods

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepszy)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Empire: Total War, Mass Effect 2, Deus Ex 3) 9/02/10
Wieści ze świata (Empire: Total War, Mass Effect 2, Deus Ex 3) 9/02/10

wiadomość9 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa łatka do Empire: Total War, darmowe DLC do Mass Effect 2, zapisy na beta-testy Craft of Gods, demonstracja Sonic & SEGA All-stars Racing i inne. Zapraszamy do lektury.