Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Gates of Andaron (PC)

Gates of Andaron PC

4Story

Gra MMORPG, w której wcielamy się w jedną z dwóch zwaśnionych stron. Rozgrywka skupia się na wykonywaniu prostych zadań dla napotkanych postaci. Zabawę urozmaica specjalny system pozwalający rozgrywać strategiczne bitwy. Całość oparto ma modelu darmowym z mikropłatnościami.

RPG | zagraj za darmo

PC Windows
Okładka Gates of Andaron (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29lipca2009

Gates of Andaron to darmowa produkcja z gatunku MMORPG, nawiązująca w dużym stopniu do takich tytułów jak World of Warcraft czy Dungeon Runners. Akcja przenosi nas świata Iberia, w którym mieszkają dwie przeciwstawne frakcje. Gracz musi stanąć po stronie jednej z nich, wybierając państwo wojowników Valorian lub magiczną krainę Derion. Niegdyś przedstawiciele obu nacji żyli w pokoju, jednak od niepamiętnych czasów toczą ze sobą zaciekłą wojnę, nie pamiętając nawet jej przyczyn. Podczas zabawy uczestnicy poznają dokładną historię tego konfliktu i przeżywają mnóstwo przygód.

Gates of Andaron to dość klasyczny MMORPG czerpiący garściami z wielu podobnych produkcji. Na początku zabawy gracze tworzą swoje postacie, wybierając wygląd, imię, klasę oraz rasę. Świat gry zamieszkują zwinni ludzie, potężni i silni Nevedzi oraz mądre wróżki Mirhur. Uczestnicy mogą wcielić się w wojowników, nocnych łowców (zabójców), łuczników, magów, kapłanów oraz evocatorów, którzy potrafią przyzywać istoty z innych wymiarów. Każdy bohater jest opisany kilkoma statystyki i może używać coraz potężniejszych broni oraz zbroi.

Rozgrywka skupia się na wykonywaniu prostych zadań dla napotkanych postaci. W sumie twórcy przygotowali kilkaset questów, które prowadzą nas przez kolejne poziomy doświadczenia, dostarczają nowych przedmiotów i odsłaniają kolejne aspekty fabuły. Ważne są również podziemia, wypełnione niebezpiecznymi przeciwnikami, ale i skarbami. Oczywiście nie musimy działać w pojedynkę – nic nie stoi na przeszkodzie aby połączyć siły z innymi śmiałkami.

Podczas zabawy musimy zmierzyć się także z graczami reprezentującymi przeciwną stroną konfliktu, walcząc o terytorium i podbijając zamki. Powodzenie danej frakcji może otworzyć dostęp do nowych wiosek oraz specjalnych kupców. Szczególnie istotne są strategiczne bitwy, w których udział bierze kilkudziesięciu graczy. Dzięki specjalnemu systemowi możemy również wydawać rozkazy podwładnym, niczym w strategii czasu rzeczywistego.

Grafika w Gates of Andaron prezentuje się raczej średnio, chociaż powinna zadowolić większość graczy szukających darmowej alternatywy. Niestety wiele potężnych przedmiotów w grze dostępnych jest jedynie za pośrednictwem wbudowanego sklepu, w którym zakupy robimy za prawdziwe pieniądze. Mimo tego, większość świata można zwiedzić bez uiszczania żadnych opłat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 6.8 / 10 na podstawie 551 ocen czytelników.

Gry podobne do Gates of Andaron

Wymagania wiekowe Gates of Andaron

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Gates of Andaron

PC Windows

Rekomendowane: Pentrium IV 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepszy), 3 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista