Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2021, 14:00

Konsolowy mega patch do PC Building Simulator już dostępny

PC Building Simulator otrzymał nową aktualizację na konsolach Xbox oraz PlayStation, oznaczoną numerem 1.2.0. Między innymi dodaje ona do tytułu zupełnie za darmo ponad 250 nowych części, w tym procesory AMD Ryzen oraz karty grafiki Nvidia RTX.

W SKRÓCIE
  1. PC Building Simulator otrzymał na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One nową aktualizację, oznaczoną numerem 1.2.0.
  2. Dodaje ona do wersji na te platformy między innymi 250 nowych części oraz dostęp do DLC z warsztatami.
  3. Ponadto na Xboksach tytuł otrzymał wsparcie dla myszki i klawiatury.
  4. Nowy patch zmierza również na Nintendo Switch. Pojawi się na tej platformie w późniejszym terminie.

Latem 2019 roku PC Building Simulator, czyli całkiem popularny tytuł pozwalający na składanie i naprawianie komputerów, zadebiutował na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Switch. Niestety, wersje te nieco różnią się od tej pecetowej pod względem zawartości. Rumuńska ekipa ze studia Claudiu nie zamierza jednak pozostawiać takiego stanu rzeczy i w pocie czoła rozwija wydania swojego dzieła na platformy Sony, Microsoftu oraz Nintendo. Najnowszym owocem ich pracy jest aktualizacja oznaczona numerem 1.2.0. Mogą ją już ściągnąć posiadacze tytułu na Xboksie One oraz PlayStation 4 (bądź Xboksie Series X/S i PlayStation 5 dzięki wstecznej kompatybilności). Na Switchu pojawi się w późniejszym terminie.

PC Building Simulator otrzymał nową aktualizację na konsolach - ilustracja #1
Jedną z atrakcji nowego patcha jest narzędzie do sortowania przedmiotów.

Według wpisu na oficjalnym blogu firmy The Irregular Corporation, czyli wydawcy PC Building Simulator, patch 1.2.0 zostawia konsolowe wersje tytułu w stanie zbliżonym do tego, w jakim była jego pecetowa edycja po łatce 1.10.1 (czyli są one do tyłu o dobre kilka tygodni). Przede wszystkim aktualizacja dodaje do nich ponad 250 nowych części, na czele z procesorami AMD Ryzen oraz kartami grafiki Nvidia RTX. Warto zaznaczyć, że na liście świeżych elementów znalazły się także rzeczy wyprodukowane przez firmy, z którymi studio Claudiu ostatnio nawiązało współpracę. Mowa tu chociażby o Kolinku i SteelSeries.

Aby nieco ułatwić orientację w rosnącej bibliotece części, w konsolowych wersjach PC Building Simulator twórcy dodali specjalne narzędzia filtrujące zarówno dla sklepów wewnątrz gry, jak i posiadanych przedmiotów w ekwipunku. Coś podobnego jest już obecne na komputerach osobistych od pewnego czasu.

Posiadacze PC Building Simulator na konsolach Xbox mogą się cieszyć z jeszcze jednego ułatwienia. Otóż patch 1.2.0 wprowadził do tytułu na tej platformie pełne wsparcie dla myszki i klawiatury. Jest to element, o który gracze prosili bardzo często.

W końcu, wraz z patchem 1.2.0 konsolowi właściciele PC Building Simulator otrzymali możliwość zakupienia wszystkich DLC „warsztatowych”. Będą oni mogli zatem przygotowywać swoje komputery w skąpanym w zieleni pokoju Razer, fioletowo-białym i niemalże sterylnym pomieszczeniu NZXT itp. Każde tego typu rozszerzenie kosztuje ponad 20 złotych.

Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszelkimi nowymi informacjami na temat PC Building Simulator, to twórcy zachęcają do śledzenia ich w mediach społecznościowych. Znajdziecie ich na przykład na Twitterze, Facebooku i Instagramie.

  1. Oficjalna strona gry PC Building Simulator

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej