Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 kwietnia 2021, 13:17

autor: Karol Laska

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera w liczbach. Co zyskało HBO Max?

Minęło już trochę czasu od premiery Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera, a więc w końcu można spojrzeć na ów film od strony liczbowej. Oto więc najważniejsze statystyki podsumowujące pierwsze tygodnie produkcji na rynku.

LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI ZACKA SNYDERA W LICZBACH:
  1. 2,2 mln widzów w tydzień otwarcia;
  2. 1,48 mln pobrań aplikacji HBO Max w ciągu 10 dni od premiery filmu;
  3. szacowane 266 milionów przychodu w perspektywie całego roku.

Mówiliśmy o Lidze Sprawiedliwości Zacka Snydera od strony merytorycznej, historycznej, a nawet społecznej (#RestoreTheSnyderVerse). Pora przyjrzeć się temu dziełu z perspektywy czysto liczbowej, aby sprawdzić, co tak naprawdę udało się osiągnąć reżyserskiej wersji JL.

W tzw. tydzień otwarcia nowe Justice League zebrało przed ekranami telewizorów (i innych urządzeń elektronicznych) łącznie 2,2 mln widzów. To całkiem niezła liczba, która mogłaby się przełożyć, pod warunkiem kinowej premiery, na około 20 mln dolarów przychodu (via SambaTV). Należy jednak zaznaczyć, że Wonder Woman 1984 poradziła sobie w pierwszych dniach lepiej, zyskując jakieś 3 mln konsumentów, co dałoby 28,1 mln dolarów zysku. Film Snydera poradził sobie zatem dobrze, ale nie znakomicie.

Warto przyjrzeć się również statystykom przytoczonym na portalu Bloomberg, które przedstawiły sytuację JL przez pryzmat platform streamingowych i największych marek telewizyjno-internetowych oferujących audiowizualne treści. Przypominamy, że wspomniany film ukazał się w serwisie HBO Max (niedostępnym w Polsce) i tym samym sprawił mu niezłą reklamę, przyczyniając się do gwałtownego skoku liczby pobrań owej aplikacji (o 64%). W ciągu 10 dni HBO Max na telefony pobrało 1,48 mln użytkowników. W tym samym okresie z usług platformy skorzystało 119 mln internautów.

Tabelka ilustrująca popularność platform streamingowych w okresie 18-28 marca 2021. Źródło: Bloomberg - Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera w liczbach. Co zyskało HBO Max? - wiadomość - 2021-04-01
Tabelka ilustrująca popularność platform streamingowych w okresie 18-28 marca 2021. Źródło: Bloomberg

I jasne, jeżeli chodzi o liczbę sesji z aplikacją, to HBO Max nadal daleko do Netfliksa, który we wspomnianym czasie zyskał ich niemalże 8 razy więcej (868,8 mln). Króla udało się jednak zdetronizować w wyżej podanej statystyce dotyczącej pobrań (Netflix miał ich o ponad połowę mniej, 712 tysięcy).

Serwis Forbes szacuje zatem, że Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera może w perspektywie roku przynieść 266 milionów przychodu, co jeszcze 2 lata temu byłoby wynikiem co najwyżej średniawym, ale biorąc pod uwagę premierę w formie streamingowej oraz czasy, w których żyjemy, to Warner Bros. i HBO będą mogły być zadowolone. Kto wie, może nawet zdecydują się w najbliższy latach na tak upragniony przez internautów sequel.

  1. Liga Sprawiedliwości to dobry film, ale historia jego powstania jest ciekawsza
  2. Strona internetowa HBO Max