Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2020, 09:57

autor: Adrian Werner

Czas na esportowe cacka w PC Building Simulator

Ukazał się dodatek Esports Expansion do gry PC Building Simulator. Zgodnie z tytułem, zabawa obraca się wokół budowania pecetów dla drużyn esportowych oraz pomagania zawodnikom podczas turniejów.

Czas na esportowe cacka w PC Building Simulator - ilustracja #1
Dodatek wprowadza wiele nowych rozwiązań.

PC Building Simulator doczekał się kolejnego dodatku. DLC zatytułowano Esports Expansion i jest to rozszerzenie niesamodzielne, więc wymaga podstawowej wersji gry. Można je kupić na Steamie oraz w GOG.com za 49,29 złotych. Jest to cena promocyjna, obniżona o 10% z okazji premiery i po 11 sierpnia podskoczy do 46,99 zł. Warto wspomnieć, że w pierwszym z tych serwisów trwa obecnie wyprzedaż PC Building Simulator, w ramach której produkcję można nabyć za 35,99 zł.

Podstawowa wersja gry dostępna jest również na Xboksa One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch, ale DLC Esports Expansion wydano tylko na PC. Na razie nie wiemy, czy twórcy mają w planach przeniesienie dodatku na konsole.

Zgodnie z tytułem, dodatek pozwala na wcielenie się w osobę zatrudnioną jako wsparcie techniczne drużyny esportowej. Gdy zaczynamy zabawę zespół nie ma wielkich osiągnięć, ale z naszą pomocą szybko zacznie odnosić coraz większe sukcesy. Aby to osiągnąć konieczne będzie jednak spełnianie oczekiwań zawodników, ich menadżera oraz sponsorów.

Przed każdymi zawodami gracz spędza czas w warsztacie konstruując pecety według zaleceń otrzymywanych przez wiadomości na telefon oraz emaile. Ma także okazję dodatkowo zarobić wypełniając poboczne zadania dla menadżera i zawodników, ale priorytetem pozostaje budowanie konfiguracji, które ułatwią wygrane podczas esportowych rywalizacji.

Gracz towarzyszy drużynie także podczas turniejów. Za kulisami musi błyskawicznie wykonywać ostatnie modyfikacje, biorąc pod uwagę zarówno prośby zawodników, jak i wymagania sponsorów. Potem zajmuje się ustawianiem pecetów na arenie, tak aby np. uniknąć posadzenia obok siebie dwóch nieznoszących się graczy. Następnie śledzi same mecze, sprawdzając, czy jego usługi nie będą potrzebne w trakcie przerw.

Odnoszone podczas zawodów sukcesy zwiększają profil drużyny, zapewniając nam większy budżet oraz łatwiejszy dostęp do sponsorów. Twórcy dodatku uzyskali licencje wielu dużych producentów, dlatego w dodatku możemy bawić się sprzętem takich marek jak AMD, ASUS / Republic of Gamers, ASRock, COLORFUL, CORSAIR, EVGA, G.SKILL, HyperX, MSI, NVIDIA, NZXT, Raijintek czy Razer.

  1. Oficjalna strona gry