Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2020, 09:45

autor: Aquma

Akcesoria do PS5 zaprezentowane

Na stronie PlayStation 5 pojawiły się informacje na temat poszczególnych akcesoriów, które będzie można dokupić do konsoli. Mowa tu o słuchawkach Pulse 3D Wireless Headset, stacji ładującej do padów, pilocie multimedialnym oraz kamerze.

Akcesoria do PS5 zaprezentowane - ilustracja #1
Pulse 3D Wireless Headset to jedna z rzeczy, które będzie można dokupić do swojego PS5.

W SKRÓCIE:

  1. na stronie PS5 pojawiły się informacje na temat akcesoriów do konsoli;
  2. opisano pada DualSense, słuchawki Pulse 3D Wireless Headset, pilota multimedialnego, stację do ładowania oraz kamerę.

Na oficjalnej stronie PlayStation 5 pojawiły się opisy poszczególnych akcesoriów, które będzie można dokupić do konsoli. Poza padem DualSense, którego opisaliśmy już dokładnie w kilku wiadomościach, są tam też informacje na temat słuchawek Pulse 3D Wireless Headset, pilota do multimediów, stacji ładującej oraz kamery.

Pluse 3D Wireless Headset

Przede wszystkim, stworzone przez Sony słuchawki mają współpracować z technologią Tempest 3D Audio, oferując posiadaczom konsoli realistyczny, trójwymiarowy dźwięk. Sprzęt ma też posiadać dwa mikrofony z redukcją szumów oraz łatwo dostępne przyciski do kontroli m.in. głośności czy funkcji „mute” (są zlokalizowane na lewym nauszniku).

Pilot multimedialny

Akcesoria do PS5 zaprezentowane - ilustracja #2
Pilot do PS5.

Gracze będą też mogli zdecydować się na zakup pilota, który pozwoli kontrolować funkcje multimedialne konsoli i poruszać się po jej menu. Urządzenie posiada standardowy nadajnik podczerwieni, dzięki czemu możemy wykorzystać je również do sterowania swoim telewizorem (regulować głośność, przełączać programy etc.).

Kamera i stacja ładująca

Akcesoria do PS5 zaprezentowane - ilustracja #3
HD Camera.

Kolejnym z przedstawionych akcesoriów jest kamera HD, która pozwoli nagrywać obraz w rozdzielczości 1080p. Dołączony do niej „stojak” ma umożliwić ustawienie urządzenia we właściwej pozycji – niezależnie od tego, czy chcemy umieścić je nad, czy pod naszym TV. Sprzęt będzie też współpracował z konsolą PS5, by dać graczom możliwość wykadrowania lub usunięcia tła w nagrywanych materiałach (np. w celu ukrycia bałaganu w pokoju).

Sony zaprezentowało też stację do ładowania padów - możemy na niej umieścić maksymalnie dwa kontrolery DualSense.

Akcesoria do PS5 zaprezentowane - ilustracja #4
PS5 – stacja do ładowania padów DualSense.
  1. PlayStation 5 – strona oficjalna