Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2020, 10:45

Sukces Detroit: Become Human po premierze na Steam

Studio Quanitc Dream pochwaliło się, że jego ostatnia gra, Detroit: Become Human, sprzedała się na całym świecie na PC oraz PlayStation 4 w 5 milionach egzemplarzy. Stało się dokładnie miesiąc po debiucie tytułu na platformie Steam.

Choć produkcje studia Quantic Dream nieraz spotykają się z krytyką, na przykład ze względu na specyficzny, bardzo filmowy model rozgrywki, cieszą się one sporą popularnością. Dowodem na to jest Detroit: Become Human. Jak pochwaliła się francuska ekipa, jej dzieło z 2018 roku do dziś sprzedało się na całym świecie w przeszło 5 milionach egzemplarzy. Liczba ta obejmuje zarówno wydania na PlayStation 4, jaki i PC (via Gamasutra).

Sukces Detroit: Become Human po premierze na Steam - ilustracja #1
Quantic Dream ma kolejne powody do zadowolenia.

Ten istotny kamień milowy jeśli chodzi o sprzedaż Detroit: Become Human osiągnęło równo miesiąc po premierze na platformie Steam (wcześniej tytuł był dostępny na PC jedynie na Epic Games Store) oraz dodaniu specjalnej funkcji Community Play, dzięki której streamerzy oraz ich widzowie na Twitchu mogą wspólnie podejmować decyzje w trakcie zabawy. Wyraźnie wpłynęło to na sukces tytułu. Cytując Guillaume'a de Fondaumiere'a, jednego z włodarzy Quantic Dream:

Wydanie Detroit: Become Human na Steam było dla nas wspaniałym doświadczeniem. Gracze zareagowali bardzo pozytywnie, zwłaszcza na rynkach azjatyckich. Jesteśmy też podekscytowani odbiorem równocześnie wydanego rozszerzenia Community Play dla streamerów i widzów na Twitchu, które podniosło jednoosobową grę do rangi doświadczenia społecznego.

Fanom filmowych przygodówek pozostaje zatem pogratulować ekipie Quantic Dream sukcesu i czekać na kolejną produkcję studia. Jaki temat tym razem poruszą Francuzi? Tego na razie nie wiadomo.

  1. Oficjalna strona gry Detroit: Become Human
  2. Recenzja gry Detroit: Become Human – Blade Runner dla mas
  3. Detroit: Become Human - poradnik do gry