Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2020, 09:28

Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become Human trafią na Steam

Francuskie studio Quantic Dream przekazało, że od czerwca tego roku jego trzy ostatnie produkcje – Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become Human – będą dostępne na platformie Steam.

Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become Human trafią na Steam - ilustracja #1
Heavy Rain to jedna z najlepszych gier Quantic Dream.

W SKRÓCIE:

  1. Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become Human w czerwcu trafią na Steama;
  2. dwie pierwsze gry zostały wycenione na 19,99 euro, zaś trzecia na 39,99 euro;
  3. na platformie Valve pojawiły się dema wszystkich trzech produkcji.

Francuskie studio Quantic Dream poinformowało, że trzy znane gry z jego katalogu – Heavy Rain, Beyond: Two Souls oraz Detroit: Become Human18 czerwca trafią na platformę Steam. W zeszłym roku produkcje te pojawiły się w Epic Games Store. Jeszcze wcześniej były tytułami ekskluzywnymi dla konsol PlayStation 3 i PlayStation 4.

Kilka miesięcy temu ogłosiliśmy, że chcemy pozwolić coraz większej liczbie graczy na odkrywanie naszych dzieł. Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc dziś rozpocząć nową współpracę z Valve, dzięki której gracze z całego świata będą mogli odkryć Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become Human na Steamie – przekazał współzałożyciel Quantic Dreams, Guillaume de Fondaumiere.

Wszystkie trzy gry to przygodówki należące do podgatunku tzw. interaktywnych filmów – cechują się dość ograniczoną mechaniką rozgrywki, zamiast tego skupiając się na opowiadaniu historii. Heavy Rain to thriller, w którym tropimy bezwzględnego seryjnego mordercę, Beyond: Two Souls przedstawia opowieść o dziewczynie posiadającej nadnaturalne umiejętności, zaś Detroit: Become Human oferuje historię osadzoną w cyberpunkowych klimatach i skoncentrowaną na roli androidów w ludzkim społeczeństwie.

Warto odnotować, że deweloperzy udostępnili już dema wszystkich trzech omawianych produkcji – znajdziecie je na ich kartach na Steamie. W informacji prasowej podano też ceny wszystkich trzech gier w euro. Heavy Rain i Beyond: Two Souls zostały wycenione na 19,90 euro (około 90 złotych), zaś Detroit: Become Human na 39,90 euro (mniej więcej 180 złotych).

  1. Quantic Dream – strona oficjalna
  2. Heavy Rain - recenzja gry
  3. Recenzja gry Beyond: Two Souls - Dwie Dusze i gra pozorów
  4. Recenzja gry Detroit: Become Human – Blade Runner dla mas