Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweiOSAND
Okładka Pocket League Story 2 (iOS)
OkładkaPocket League Story 2 (iOS)

Pocket League Story 2

Pocket League Story 2 to strategia sportowa pozwalająca spróbować sił w roli prezesa klubu piłkarskiego. Gracze werbują zawodników, organizują im treningi, bilansują przychody z wydatkami oraz opracowują taktyki i formacje na mecze.

Sportowe | piłka nożna | manager piłkarski | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pocket League Story 2 Premiera

22mar2013

AND

2maj2016

iOS

producent: Kairosoft wydawca: Kairosoft

Gry podobne do Pocket League Story 2

FIFA 14

Championship Manager 17

PES Club Manager

Pocket League Story 2 to wydany na platformę AND i iOS piłkarski menadżer. Grę opracowało japońskie studio Kairosoft i produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Mechanika:

W grze obejmujemy kontrolę nad klubem piłkarskim i naszym zadaniem jest poprowadzenie go do zwycięstw oraz finansowych sukcesów. Musimy werbować zawodników oraz przygotowywać im plany treningowe. Konieczne jest także dbanie o odpowiednie zbilansowanie przychodów z wydatkami, tak aby nigdy nie zabrakło nam środków na podstawowe potrzeby drużyny. Przede wszystkim jednak zawodnicy muszą wygrywać spotkania. W tym celu dobieramy składy na mecze oraz ustalamy taktykę. Na przebieg zmagań wpływają także elementy losowe, takie jak pogoda, w tym opady śniegu i deszczu.

Całość potraktowana jest z dużym przymrużeniem oka, a autorzy nie zawracali sobie głowy próbami realistycznego odtworzenia pracy menedżera piłkarskiego. Ponadto wszystkie drużyny, stadiony i zawodnicy są fikcyjni. Nie znaczy to jednak, że gra jest prosta. Kairosoft tradycyjnie przygotowało bardzo udane mechanizmy ekonomiczne i osiąganie sukcesów wymaga sporego wysiłku.

Kwestie techniczne:

Dodatkową atrakcją jest tryb multiplayer. W jego ramach możemy sprawdzić jak nasza drużyna poradzi sobie z podopiecznymi innych użytkowników oraz rywalizować z resztą społeczności o tytuł mistrza świata.

Pocket League Story 2 wykonane zostało w typowym dla studia Kairosoft stylu. Otrzymujemy zatem oprawę graficzną utrzymaną w stylu retro, wzorowanym na 16-bitowych konsolach. Zarówno postacie, jak i lokacje zbudowane są z dużych pikseli, ale kolorowa stylistyka oraz zabawne animacje sprawiają, że wygląd gry może się podobać.

Minirecenzja Pocket League Story 2 – zabawny mobilny menadżer piłkarski

PLUSY:
  1. dobra kontynuacja świetnego mobilnego menadżera;
  2. w miarę łatwa, ale rozbudowana rozgrywka;
  3. sieciowy multiplayer zapewnia wiele dodatkowych godzin zabawy.
MINUSY:
  1. mało nowości względem pierwszej części;
  2. drobne potknięcia związane m.in. z kiepskim system informowania o stanie zawodników.

Choć na rynku urządzeń mobilnych znajduje się kilka porządnych i rozbudowanych menadżerów piłkarskich, to z pozoru niepoważne Pocket League Story 2 jest propozycją godną uwagi z kilku powodów, o których piszemy nieco dalej. Już teraz możemy jednak zdradzić, że jeżeli należycie do grona miłośników studia Kairosoft, to opisywana produkcja zdecydowanie powinna znaleźć się – o ile jeszcze jej nie macie – w pamięci waszego sprzętu.

Zabawa w Pocket League Story 2 opiera się na podobnych założeniach, co część pierwsza, przy czym tym razem mamy do czynienia z darmową produkcją. Tak czy siak, na początku kariery przejmujemy kontrolę nad podrzędnym klubem piłkarskim, który musimy rozwinąć i w ten sposób powoli przebijać się do lepszych lig.

Jeżeli graliście w jedynkę, to wiecie czego się spodziewać, ale jeżeli nie mieliście z nią do czynienia, to nie dajcie się zmylić kolorowym screenom, gdyż tak naprawdę gra choć w miarę prosta, wcale nie jest prostacka i zapewnia szereg rozmaitych opcji i możliwości – możemy np. dawać trenerowi wskazówki na temat tego, w jaki sposób ma zarządzać drużyną, musimy decydować o pozyskiwaniu podzielonych na różne typy zawodników, którzy będą się uzupełniać podczas zmagań na boisku itd. Wszystkie nasze działania przekładają się na postępy drużyny, która po dotarciu do 5 poziomu doświadczenia może brać udział w sieciowym multiplayerze, będącym największą nowinką Pocket League Story 2.

Jeżeli chodzi o mankamenty, to nie da się grze zarzucić niczego poważnego, gdyż niedoróbki związane są np. z brakiem bardziej widocznych informacji o stanie zawodników, przez co można np. przeoczyć, że gracz ma kontuzję. Da się jednak do tego przyzwyczaić i nie wpływa to na atrakcyjność rozgrywki. Właściwie największą wadą jest fakt, że gra nie różni się niczym szczególnym od części pierwszej. Złośliwi mogliby powiedzieć, że to tylko rozbudowany dodatek, niemniej gra bawi, tak jak i pozostałe aplikacje Kairosoft, a to jest najważniejsze.

Ostatnia modyfikacja 6 maja 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Pocket League Story 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS