Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2016, 19:04

autor: Ender

Hitman – pełna wersja gry nie będzie wymagać stałego dostępu do sieci

Firma Square Enix potwierdziła, że wersja beta gry Hitman ma wymagać od graczy stałego dostępu do sieci, ale pełna edycja tytułu nie będzie mieć tego typu ograniczeń. Osoby, które zdecydują się na zabawę offline, będą jednak musiały pogodzić się z utratą pewnych dodatkowych opcji, takich jak cotygodniowe wyzwania i nowe darmowe DLC.

Nowy Hitman będzie dostępny w formie epizodycznej - Hitman – pełna wersja gry nie będzie wymagać stałego dostępu do sieci - wiadomość - 2016-02-09
Nowy Hitman będzie dostępny w formie epizodycznej

Do startu beta-testów gry Hitman zostało tylko kilka dni. Na konsoli PlayStation 4 rozpoczną się one 12 lutego, a na komputerach PC niecały tydzień później. Firma Square Enix potwierdziła, że dostęp do bety będzie wymagał stałego dostępu do sieci i połączenia z serwerami producenta. Wzbudziło to zasadne wątpliwości wśród graczy, którzy zaczęli zastanawiać się czy tego samego rodzaju ograniczenia czekać będą na nich w pełnej wersji gry, która ma zadebiutować 11 marca. Deweloperzy zapewnili jednak oficjalnie, że fani Hitmana nie powinni mieć powodów do dodatkowych obaw. Nowe dzieło studia Io-Interactive ma bowiem pozwalać na zabawę offline.

Gracze, którzy z jakiegoś powodu nie będą mogli skorzystać z połączenia sieciowego, muszą jednak pogodzić się z tym, że część z promowanych przez twórców atrakcji nie będzie dla nich dostępna. Chodzi tu przede wszystkim o opcjonalne kontrakty odświeżane co każdy tydzień i miesiąc, a także darmowe DLC pod postacią nowego ekwipunku oraz broni.

Przypomnijmy, że dostęp do beta-testów otrzymają osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe na jedną z trzech wersji gry (zestawy Full Experience lub Intro Pack i edycja kolekcjonerska).

Hitman to najnowsza odsłona serii skradankowych produkcji akcji, których głównym bohaterem jest Agent 47, podróżujący po całym świecie zawodowy i niezwykle skuteczny zabójca. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Io-Interactive. Gra zostanie wydana w formie epizodycznej. 11 marca w sklepach zadebiutuje startowa edycja Hitmana, która ma być rozszerzana na przestrzeni kolejnych miesięcy o kolejne mapy oraz opcje. Wiadomość o implementacji tego typu modelu biznesowego wzbudziła niemałe zaskoczenie oraz wywołała falę krytyki ze strony fanów marki.

  1. Hitman - kompendium wiedzy
  2. Widzieliśmy Hitmana na gamescomie – Agent 47 ponownie w zabójczej formie
  3. Oficjalna strona gry Hitman